Оголошення »

До відома забудовників!

09.11.2018

Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 3 липня 2018 року №158 затверджений Порядок
проведення технічного обстеження і прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, будівель і споруд сільськогосподарського призначення, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1), збудовані на земельній ділянці відповідного цільового призначення без дозвільного документа на виконання будівельних робіт.
Документ регулює легалізацію об’єктів будівництва незначного класу наслідків (СС1), а саме:
— індивідуальних (садибних) житлових, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд загальною площею до 300 м², збудованих з 5 серпня 1992 року по 9 квітня 2015 року;
— будівель і споруд сільськогосподарського призначення, збудованих до 12 березня 2011 року.
Головна умова – щоб вони відповідали цільовому призначенню земельної ділянки, будівельним нормам та пройшли технічне обстеження.
За спрощеною процедурою прийняття об’єктів в експлуатацію здійснюється органом державного архітектурно-будівельного контролю безоплатно, штрафні санкції за виконання будівельних робіт без отримання дозвільних документів не застосовуються, термін прийняття об’єктів в експлуатацію не обмежений.
Для прийняття об’єктів в експлуатацію необхідні:
– заява про прийняття об’єкта в експлуатацію (у разі наявності співвласники земельної ділянки/зазначеного об’єкта підписують також),
– один примірник заповненої декларації про готовність об’єкта до експлуатації,
– звіт про проведення технічного обстеження (крім випадків, передбачених пунктом 5 розділу ІІ Порядку),
а також засвідчені в установленому порядку копії:
– документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою відповідного цільового призначення, на якій розміщено об’єкт;
– технічного паспорта з відміткою про можливість розміщення та надійної і безпечної експлуатації об’єкта (з відміткою у випадках, передбачених пунктом 5 розділу II Порядку). При цьому, технічні паспорти, складені до набрання чинності цим Порядком, подаються за умови проставлення в них відповідної відмітки про проведення їх технічного обстеження.
Документи, необхідні для прийняття об’єкта в експлуатацію, подаються до відділу державного архітектурно-будівельного контролю через Центр надання адміністративних послуг Олександрійської міської ради.
Отримати необхідну консультативну допомогу щодо застосування норм Порядку забудовники можуть у відділі державного архітектурно-будівельного контролю Олександрійської міської ради (к. 212) з понеділка по четвер з 8 до 17 години, у п’ятницю з 8 до 15 години.