Звернення виборців »

Як проголосувати не за місцем реєстрації (тимчасова зміна місця голосування без зміни виборчої адреси)

06.02.2019

21 липня 2019 року відбудуться позачергові вибори народних депутатів України. Законодавство України дає можливість виборцям голосувати не за місцем реєстрації, а за місцем перебування, зазначивши мотивовану підставу лише в заяві, так як з 29 травня законодавством скасовано документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни виборчої адреси.
Мотивована підстава тимчасової зміни місця голосування зазначається лише у заяві виборця відповідно до примірного зразка у такій формі “за сімейними обставинами”, “у зв’язку з відрядженням”, “у зв’язку з виробничою необхідністю”, “за місцем навчання”, “за місцем фактичного проживання”, у зв’язку з відпусткою”, “у зв’язку із санаторно-курортним лікуванням”, тощо.
Для цього виборцям необхідно не пізніше, ніж за п’ять днів до дня голосування – тобто до 15 липня включно, звернутися до відділу ведення Державного реєстру виборців Олександрійської міської ради та подати заяву.
До заяви додається лише копія паспорта з пред’явленням оригіналу.
Такі ж умови і для виборців, виборча адреса яких знаходиться на території АРК та міста Севастополя, на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях.
Про тимчасову зміну місця голосування виборцю видається посвідчення, яке діє ОДНОРАЗОВО.
Чекаємо на вас у відділі ведення Державного реєстру виборців Олександрійської міської ради щодня з понеділка по четвер з 08-00 до 16-30, в п’ятницю з 08-00 до 15-30 перерва з 12-00 до 12-45, за адресою: м. Олександрія ,пр. Соборний 59, 4-поверх каб. 403, т. 7-38-89.
З 8 червня відділ працює додатково щосуботи з 9 до 13 години, у липні — без вихідних.