Новини »

Безкоштовне харчування пільгових категорій дітей у школах і садочках збережено

11.01.2018, 14:20

11 січня виконавчий комітет встановив вартість харчування для вихованців дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів міста на 2018 рік.
Згідно з нормами чинного законодавства, внесено зміни до розміру відсотку батьківської плати за харчування дітей у садочках та відмінено безкоштовне харчування учнів 1-4 класів.
Як і раніше, за кошти міського бюджету харчуватимуться діти пільгових категорій: сироти; позбавлені батьківського піклування; з малозабезпечених сімей; батьки яких загинули, поранені або є учасниками антитерористичної операції; діти із тимчасово окупованої території України та зони проведення АТО.
Вартість харчування у школах складає 10 грн на день; у дитячих садочках – 15 грн; із яких розмір батьківської плати становить 10,2 грн на добу.
Безкоштовне харчування учнів 1-4 класів не передбачене законодавством та є ініціативою міської влади. Оскільки у 2018 році держава недофінансовує вчителів на суму 11 млн грн і на утримання закладів освіти доведеться виділяти значні кошти з міського бюджету, за погодженням з директорами шкіл відповідну пільгу відмінено.
Під час обговорення даного питання міський голова С.Цапюк зазначив, що припинення безкоштовного харчування учнів початкової ланки – крок вимушений, адже сьогодні необхідно зберегти високий рівень освіти у місті та не допустити скорочення вчителів.