Новини »

Безпека експлуатації ліфтів – на часі

01.11.2017, 14:22

1 листопада у міській раді відбулося засідання круглого столу з питання технічного стану та безпечної експлуатації ліфтів в Олександрії.
У ньому взяли участь перший заступник міського голови Л.Давиденко; профільний заступник міського голови А.Некрасов; начальник управління Держпраці у Кіровоградській області С.Подорожний; головний державний інспектор управління Держпраці А.Шумейко; начальник управління ЖКГ Г.Лоцман; директор ПП «Олександріяліфт» А.Тримбач; начальник Олександрійського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Кіровоградській області Л.Григораш та голови ОСББ.
Присутні заслухали інформацію С.Подорожного про стан ліфтового господарства в області. Він зазначив, що питання справності та безпечної експлуатації ліфтів сьогодні дуже важливе, оскільки із майже півтори тисячі ліфтів на Кіровоградщині 80% уже відпрацювали свій термін експлуатації і потребують оновлення.
А.Шумейко розповів про порядок експлуатації ліфтів, вчасне проведення експертних оглядів тощо.
У свою чергу, А.Тримбач поінформував про стан ліфтового господарства в Олександрії. На сьогодні в експлуатації перебуває 364 ліфти, із них 237 у будинках, що на балансі КП «Житлогосп», 92 – на балансі ОСББ. Наразі підйомників-довгостоїв у місті немає, у робочому порядку усуваються поточні несправності, пов’язані з пограбуванням ліфтових приміщень. Він зазначив, що працівники систематично оглядають підйомники, проводять необхідні роботи, слідкують за їх безпечністю. Доповідач наголосив, що 80% ліфтів функціонують більше 30 років, а тому є потреба у проведенні експертного обстеження та здійснення ремонтних робіт відповідно до висновків і дефектних актів. Але дані заходи потребують чималих коштів: обстеження одного ліфта спеціалізованим підприємством коштуватиме близько 3 тис.грн.
Особливо гостро це питання стоїть для ОСББ, які за власні кошти мають оплачувати експертну оцінку ліфтів, що є додатковим фінансовим навантаженням для мешканців цих багатоповерхівок. Тому голови ОСББ звернулися за допомогою до міської влади.
Л.Давиденко зазначила, що влада не проти підтримати об’єднання співвласників і готова розглянути пропозиції щодо фінансування необхідних робіт.
Під час круглого столу голови ОСББ мали можливість поставити запитання представникам влади, а також запропонували разом з фахівцям розробити та подати на розгляд депутатів міську програму з відновлення ліфтового господарства.