Депутати вирішують »

Депутати внесли зміни до міського бюджету на поточний рік

05.12.2017, 15:01

5 грудня відбулася 39-та позачергова сесія Олександрійської міської ради VII скликання, на розгляд якої було внесено питання про зміни до міського бюджету на 2017 рік та про розгляд клопотання ТОВ «АГРОДАР ЛТД».
Депутати скоригували кошторис міста на поточний рік у зв’язку з: перевиконанням міського бюджету на 5 млн.грн; надходженням медичної субвенції; стабілізаційної дотації; державної субвенції на монетизацію житлових субсидій; на погашення заборгованості з різниці в тарифах для КП «Телокомуненерго» та зменшенням субвенції на виплату допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, дітям-інвалідам.
Субвенції буде спрямовано за цільовим призначенням.
Кошти від перевиконання та стабілізаційну дотацію направлено на виплату заробітної плати працівникам бюджетної сфери та вирішення інших питань життєдіяльності міста.
У тому числі, 1 млн.грн виділено на оплату за теплопостачання навчальних закладів; 540 тис.грн – на перевезення пільгових категорій населення; 114 тис.грн – на придбання проїзних квитків для учнів та вчителів, що живуть у віддалених мікрорайонах та ін.
Під час обговорення бюджетного питання на засіданні виконкому перший заступник міського голови Л.Давиденко охарактеризувала ситуацію з державними коштами, що надходять на фінансування делегованих державою повноважень: заробітної плати працівникам освіти і медицини. Цього року держава не додала 1,7 млн грн на сферу охорони здоров’я; 3,3 млн.грн не вистачає на галузь освіти. Зважаючи на це, стабілізаційна дотація, виділена для Олександрії, очікувалася у більшому розмірі. Адже державних коштів медичним працівникам вистачає лише на аванс грудня, а педагогам не достатньо навіть на заробітну плату за листопад. Тож міська влада вимушена направляти кошти від перевиконання бюджету на забезпечення делегованих, але не профінансованих державою повноважень: зарплату освітянам, а також іншим працівникам бюджетної сфери.
Наступним депутати розглянули питання щодо надання пільг ТОВ «АГРОДАР ЛТД». Це діючий елеватор на території міста, де зараз будується сучасний млиновий комплекс виробничою потужністю 300 тон борошна на добу.
Відповідне підприємство входить до облікового кола м.Олександрії; сплачує до міського бюджету понад 6 млн.грн податків на рік; планує створити більше 90 нових робочих місць, а також активно допомагає у розвитку та благоустрою міста. Розглянувши клопотання ТОВ «АГРОДАР ЛТД», міська рада прийняла рішення зменшити для підприємства відсоток розміру пайової участі у розвитку інфраструктури з 6% до 1 %, які підприємство має сплатити до міського бюджету.