Новини »

До уваги батьків дітей з дитячим церебральним паралічем

10.05.2019, 13:38

27 березня 2019 року постановою Кабінету Міністрів України № 309 затверджено Порядок здійснення реабілітації дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу. Новий механізм надання заходів з реабілітації дітей з інвалідністю внаслідок ДЦП дозволить забезпечити адресність, прозорість та підвищити якість надання реабілітаційних послуг за принципом «гроші ходять за людиною»,.
Відтепер кошти державного бюджету, передбачені на реабілітацію дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу, будуть спрямовуватись на відшкодування вартості реабілітаційних заходів закладам охорони здоров’я або реабілітаційним установам, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, на підставі трьохстороннього договору, укладеного між відповідним медичним закладом, управлінням праці та соціального захисту населення міської ради та одним з батьків або законним представником дитини з інвалідністю внаслідок ДЦП.
З переліком таких закладів можна ознайомитися на офіційних веб-сайтах Мінсоцполітики та Фонду соціального захисту інвалідів за посиланням,  який буде періодично оновлюватись.
Для забезпечення дитини реабілітаційними заходами один з батьків дитини чи її законний представник повинен обрати заклад та подати до управління праці та соціального захисту населення міської ради заяву разом із копіями документів:
– паспорта громадянина України та/або свідоцтва про народження дитини;
– виписки з медичної карти амбулаторного хворого (форма № 027/о);
– індивідуальної програми реабілітації на дитину з інвалідністю внаслідок ДЦП.
Вартість реабілітаційних заходів для кожної дитини визначається реабілітаційною установою відповідно до індивідуальної програми реабілітації, в якій зазначається обсяг і строки проведення таких заходів.
Гранична вартість реабілітаційних заходів для однієї дитини, яка за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження І та ІІ ступеня складає 16 тис. грн., ІІІ ступеня – 25 тис. грн.
Гранична вартість реабілітаційних заходів для однієї дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, збільшується на 50 відсотків для кожного ступеня.
За більш детальною інформацією необхідно звертатись до управління праці та соціального захисту населення міської ради за адресою вул. Шевченка, 109 каб. 8 або за тел. 7-16-72.