Новини »

Економплити вже в Олександрії

20.04.2011, 15:12

20 квітня в освітянській галузі міста відбулася знакова подія. В рамках впровадження енергозберігаючих технологій придбано першу партію з 8-ми сучасних електроплит для їдалень шкіл та дитячих садочків. Як пояснив міський голова Степан Цапюк, влада поставила за мету максимально раціонально використати кошти міського бюджету для розвитку галузі. Саме за цієї мети управління освіти отримало 1 млн. 340 тис. гривень з бюджету розвитку на придбання обладнання, капітальні ремонти та реконструкцію. Частину цих коштів освітяни спрямували на придбання електричних плит з економічними конфорками для потреб їдалень закладів освіти на загальну суму в 52 тис. 816 грн . Їх використання дасть можливість вдвічі заощаджувати електроенергію. Середня потужність нині діючих плит – 16 кВт/год., а потужність новопридбаних – 8 кВт/год. Щомісячні заощадження складуть 9 412 гривень.

Крім цього, в освітніх закладах планується замінити звичайні електричні лампи на енергозберігаючі. Заощаджені кошти в подальшому будуть використані на придбання комп’ютерів, меблів та проведення ремонтних робіт.

Заступник міського голови Ольга Чумак повідомила, що перші електроплити надійдуть в дитячі садки №№ 8, 15, 29, 43 та загальноосвітні навчальні заклади №№8, 10, 12 і Звенигородський НЗ.