Новини »

ФДП: досвід самодостатності

19.04.2011, 16:31

19 квітня міський голова Степан Цапюк за робочим графіком побував у ВАТ «Олександрійська фабрика діаграмних паперів».

Відвідини розпочалися з розмови з працівниками підприємства на робочих місцях. Директор фабрики Віктор Гурецький повідомив, що фабрика має ще два дочірніх підприємства: друкарню «Діа-плюс» та готель «Дружба», а також основне виробництво, де працює 122 чоловіки. Основні види продукції – діаграмні стрічки та диски . Крім того, у виробництві стрічки для медичних діагностичних приладів, бланки, брошури, журнали, газети, книги, канцелярські вироби, тощо. Середня заробітна плата на підприємстві у цьому році зросла, але її показник не може задовольнити ні працівників, ні керівництво . 40% продукції постачається в Україну, решта – в Росію, Казахстан, Узбекистан, Молдову, Білорусію. Віктор Гурецький зупинився і на проблемах – це відсутність високо кваліфікованих слюсарів, необхідність попередньої оплати енергоносіїв, наявна практика відтермінування платежів за поставлену продукцію аж до 75 днів, відсутність обігових коштів, що не дає можливості у повному обсязі закупляти сировину.

Міський голова відзначив, що генеральний директор ФДП – один з кращих керівників міста. Минулого тижня він підписав угоду про співпрацю та соціальне партнерство з міською радою , допомагає місту участю у ремонті палат для ветеранів війни, зупинок автотранспорту ,у підготовці до відзначення Дня Перемоги та Дня міста.

У розмові Степан Цапюк, на прикладі роботи промислових підприємств, звернув увагу на важливість забезпечення усіх працівників легалізованою зарплатою та соціальним пакетом прав. На практиці ж, деякі представники бізнесу, навпаки, використовують зароблені кошти лише для власного збагачення, а працівників обкрадають соціально, не турбуючись про їх майбутню пенсію чи соціальний захист. Виплачуючи зарплатню у конвертах та не сплачуючи усі податки до міської казни, вони досить настирно вимагають якісної освіти для дітей, безкоштовної медичної допомоги, хороших доріг. Тож міський голова сподівається, що подібні підприємці-утриманці будуть брати приклад саме з таких керівників, як Віктор Гурецький.

Керівник підприємства висловив свої пропозиції щодо розширення місцевих замовлень на продукцію, яку випускає фабрика.

На завершення зустрічі міський голова побажав колективу плідної праці на благо підприємства та Олександрії.