Новини »

Гемодіалізний центр в Олександрії почне працювати у 2019 році

25.09.2018, 9:47

Протягом останнього десятиріччя у м.Олександрії, як і в цілому в Україні, спостерігається значне зростання рівня ниркових захворювань. Сьогодні 1450 жителів міста потребують нефрологічної допомоги.
Термінальна хронічна ниркова недостатність вимагає проведення замісної ниркової терапії (методом гемодіалізу).
Тому у рамках госпітального округу у 2018 році була розроблена та затверджена Міська програма «Надання медичної допомоги хворим на хронічну ниркову недостатність, які потребують лікування методом гемодіалізу на 2017 – 2020 роки».
На території Міської лікарні №1 виділено окреме приміщення будівлі колишнього відділення урології під центр нефрології та діалізу.
Зараз завершуються роботи по зведенню стін, триває улаштування перекриття будівлі. Виконання робіт проводиться згідно з календарним графіком та планується завершити в кінці листопада 2018 року.
Сьогодні нефрологічної допомоги потребує все більше жителів. Лише в Олександрії на обліку перебуває 268 хворих з хронічною нирковою недостатністю, з них хворих IV- V ступенів – 50 осіб, які потребують гемодіалізного лікування. Сьогодні програмний гемодіаліз з них отримують 24 особи, а ще 26 чекають своєї черги.
Із них: в Кіровоградській обласні лікарні проходять лікування 13 осіб, в інших містах – 4 чоловіки, 1 олександрієць лікується в Маловиськівській ЦРЛ. В Олександрійській районній лікарні проходять гемодіалізне лікування 6 олександрійців.
У зв’язку з цим райдержадміністрація направила до олександрійської влади листа з пропозицією компенсувати 476,7 тис.грн. Викликає подив така позиція районної влади. Тому що хворі з нирковою недостатністю проходять лікування не лише в Олександрійській районній лікарні, а і в Кропивницькому та Малій Висці. Проте ніхто з відповідних адміністрацій не вимагає компенсувати їм витрати на заробітну плату, енергоносії та витратні матеріали. Адже основне лікування досить дороговартісне і фінансується державою.
Інформація для Олександрійської райдержадміністрації.
У 2017 році у Міській лікарні №1 було проліковано 785 хворих з інших районів, з яких 360 чоловік – з Олександрійського району на суму понад 965 тис.грн. А за 6 місяців поточного року лікування отримали 180 мешканців району, витрати на яких становлять майже 600 тис.грн., хоча договори на надання відповідних послуг з Олександрійською районною державною адміністрацією не укладалися.
Це призводить до напруження міського бюджету і зменшення витрат на лікування жителів міста. Пропозиції міської влади компенсувати відповідні витрати райдержадміністрація залишає без реагування. Тому незрозуміло, чому Олександрія повинна компенсувати району витрати на лікування, а видатки на лікування хворих з олександрійського району у стаціонарах Олександрії лягають на міський бюджет?!
Для того, щоб виконувати вимоги Олександрійської РДА, Олександрії треба, як мінімум, погодити розрахунки.
Сьогодні роботи по створенню в Олександрії гемодіалізного центру у рамках госпітального округу активно продовжуються. Згідно Меморандуму, підписаного представником ТОВ «Ренарт», міським головою та головним лікарем Міської лікарні № 1, обладнання для гемодіалізного центру буде поставлено ТОВ «Фрезеніус Медикал Кер Україна», а саме: 10 апаратів для гемодіафільтрації, очищення води та апарат «Граномікс» для приготування спеціальних розчинів. Аналогійне обладнання знаходиться в обласних лікарнях м. Кропивницького та м.Дніпра.
Виплата заробітної плати медичним працівникам буде здійснюватися за рахунок медичної субвенції.
Витрати на витратні матеріали для проведення процедури гемодіалізу здійснюватимуться за рахунок державної медичної субвенції, яка передбачена на лікування хворих на хронічну ниркову недостатність методом гемодіалізу.
Оплата комунальних послуг та забезпечення Центру медикаментами, виробами медичного призначення та деззасобами буде здійснюватися за рахунок міського бюджету, що становить в 2019 році 860,0 тис.грн.
Розпочати роботу Центру планується у 2019 році.