Житлово-комунальне господарство »

Громада обговорила звіт про оцінку впливу на довкілля від оптимізації системи теплозабезпечення

06.09.2018, 17:28

6 вересня в Олександрії відбулися громадські слухання, на які внесено питання обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля від реалізації проекту «Оптимізація системи теплозабезпечення м. Олександрії Кіровоградської області».
Громадські збори пов’язані з тим, що із 2011 року КП «Теплокомуненерго» працює над відповідним проектом і поступово втілює його в життя. Європейський інвестиційний банк зацікавився цією розробкою та обрав Олександрію, одну з 11 міст України, які можуть отримати кредитування на реконструкцію систем централізованого теплопостачання.
Проектом передбачається реконструкція котелень «Районної», «Південної», «№35», будівництво нової котельні у Південно-західному мікрорайоні та заміна трубопроводів.
На реалізацію відповідних заходів Європейський банк планує надати 14,7 млн Євро кредиту на пільгових умовах з відстрочкою на 5 років.
Проте, у грудні 2017 року в дію вступив Закон України «Про оцінку впливу на довкілля», який зобов’язує суб’єкти господарювання оцінювати вплив на довкілля від діяльності, яку вони пропонують впроваджувати, та обговорити результати проведеної оцінки з громадськістю.
Міський голова Степан Цапюк зазначив, що місто зацікавлене у реалізації цього проекту, оскільки теплові мережі зношені, через що втрати теплової енергії складають до 40%. Тому реконструкція котелень і мереж дозволить скоротити споживання енергоносіїв, зменшити втрати тепла, забезпечити якісне теплопостачання населенню, а також знизити шкідливий вплив на довкілля.
На громадських слуханнях головував Струков Дмитро Геннадійович – головний спеціаліст з охорони земельних ресурсів і надр Управління земельних і водних ресурсів Міністерства екології та природних ресурсів України.
Для участі у зборах було зареєстровано 329 жителів міста.
Заступник директора з інвестиційних проектів та розвитку КП «Теплокомуненерго» Анатолій Молчан ознайомив присутніх зі звітом, розробленим ТОВ НТУ «Облводгосп – проект», яке провело обстеження, дало оцінку впливу на навколишнє середовище від впровадження оптимізації систем теплопостачання. За підрахунками фахівців прогнозується зменшення викидів шкідливих речовин в атмосферне повітря, а також зниження витрат води, палива і стоків для роботи модернізованих котелень та мереж.
Після доповіді жителі мали можливість поставити запитання та отримати відповіді.
По завершенню зборів фахівцями Міністерства екології буде складено звіт громадських обговорень та надано остаточний висновок про оцінку впливу на навколишнє середовище від оптимізації системи теплозабезпечення. На основі даного документу Європейський інвестиційний банк прийматиме рішення щодо надання кредитних коштів для реалізації даного проекту.