Новини »

Хто з місцевих підприємців працює «в тіні»

11.01.2018, 16:30

На початку засіданні виконавчого комітету 11 січня міський голова С.Цапюк повідомив, що на кожному зібранні інформуватиме про підприємців, які ухиляються від сплати податків. Степан Кирилович зазначив, що місто живе і розвивається за рахунок надходжень до бюджету. Але деякі підприємці, які говорять про дотримання законності та порядку, працюють «в тіні». Він ознайомив присутніх з інформацією про швейне виробництво, що знаходиться по Новопразькому шосе, 157, та його власників.
Після перевірки, яку провела робоча група з питань легалізації найманої праці на ПП «Клуб Поло 1880» у серпні минулого року і виявила 21 працівника без належного оформлення трудових відносин, підприємство почало стадію припинення.
Але саме швейне виробництво продовжувало функціонувати: 20 чоловік із 7:00 до 16:00 години працювали за зачиненими дверима, робоча група до обстеження не допускалася. Пізніше, за оперативною інформацією, було з’ясовано, що швейне виробництво здійснює вже не «Клуб Поло 1880», а інші підприємства.
Перше з них – ТОВ «АНТАРЕС-ТЕКС», яке займається виробництвом панчішно-шкарпеткових виробів. Його керівником є Панібратенко Олег Іванович. Засновники підприємства: Панібратенко Олег Іванович та Цуркан Андрій Володимирович, які увійшли зі статутним фондом 2,3 млн. грн – це вартість швейного та іншого устаткування. За даними пенсійного фонду, звіти про найману працю у 2017 році ТОВ «АНТАРЕКС-ТЕКС» не подавало.
Друге підприємство – ТОВ «ВЕРХОВИНА ЮА» виготовляє таку ж продукцію. Керівником підприємства є Коваль Олена Анатоліївна, засновником – Лещенко Руслан Володимирович. Це підприємство взяло в оренду швейне обладнання у ТОВ «АНТАРЕС-ТЕКС», його статутний фонд складає лише 1 тисячу гривень. За даними пенсійного фонду, ТОВ «ВЕРХОВИНА ЮА» має 3 найманих працівників із середньомісячною заробітною платою 2150 грн.
За інформацією управління праці та соціального захисту населення, за адресою проживання засновника підприємства Р.Лещенка член його сім’ї користується субсидією. Інші бізнесмени – О.Панібратенко та А.Цуркан не зареєстровані як отримувачі субсидій.
Міський голова поінформував, що від тіньової зайнятості цих підприємств у 2017 році міський бюджет недоотримав близько 350 тисяч гривень.
С.Цапюк наголосив, що всі підприємці повинні зареєструвати свій бізнес та сплачувати податки у рамках закону. Адже ні місто, ні держава не можуть повноцінно функціонувати і розвиватися, якщо представники бізнесу недобросовісно ставляться до своїх обов’язків.
Нагадаємо, що законодавством передбачаються значні штрафи за недотримання трудового законодавства.