Новини »

Інклюзивна освіта для особливих дітей

17.05.2018, 16:40

Відповідно до змін у законодавстві про освіту, з наступного навчального року діти з обмеженими можливостями повинні навчатися у загальноосвітніх школах. Тому 17 травня міський голова С.Цапюк, перший заступник міського голови Л.Давиденко та профільний заступник міського голови Л.Сосна зустрілися з колективом та батьками спеціального загальноосвітнього навчального закладу I-II ст. №4 ім. М.Олефіренка.
Під часу діалогу представники влади роз’яснили присутнім, що інклюзивна освіта направлена на адаптацію особливих дітей до соціуму. Для цього у місті, відповідно до законодавства, створено Інклюзивний ресурсний центр, у якому психолог, логопед, дефектолог та інші фахівці працюватимуть з дітьми та їх батьками. Держава виділяє значні кошти на розвиток і навчання таких дітей у загальноосвітніх закладах. Наприклад, якщо особливі діти будуть навчатися у звичайній школі, на це за рік надійде 3,3 млн грн державних коштів.
Щоб поступово і обережно адаптувати дітей з обмеженими можливостями до загальноосвітнього середовища, влада планує перевести дітей 4 школи у ЗНЗ №2 повними класами разом з вчителями. Для цього будуть облаштовані окремий вхід, санвузли та інші класи і кімнати для комфортного перебування дітей. Аби відповідні роботи виконати якісно і в повному обсязі, вирішено, що у наступному навчальному році учні 4 школи будуть перебувати у старому приміщенні, але юридично навчатимуться у ЗНЗ №2.