Новини »

Із квітня 2019 року діятиме електронний рецепт за програмою «Доступні ліки»

05.03.2019, 9:22

В Україні з 2017 року діє урядова програма «Доступні ліки».
За цей час виписано понад 33 млн рецептів на більше ніж 1,7 млрд грн. Сьогодні кожна третя аптека працює за відповідною програмою.
У березні 2019 року Національна служба здоров’я почне підписувати договори з аптеками по всій країні, а з квітня буде введено в дію електронний рецепт.
Що зміниться для пацієнтів? Це дасть можливість отримувати ліки за рецептом у будь-якій аптеці-учасниці програми по Україні без прив’язки до місцевості, де рецепт був виданий.
Як можна отримати ліки за електронним рецептом?
Крок 1. Пацієнт приходить на прийом до сімейного лікаря, терапевта або педіатра, з яким у нього підписана декларація. Без декларації скористатися програмою «Доступні ліки» буде неможливо.
Крок 2. Лікар виписує рецепт в електронній системі охорони здоров’я та перевіряє актуальність номеру телефона пацієнта, вказаного в декларації.
Крок 3. На мобільний телефон пацієнта приходить смс з унікальним номером рецепта та кодом підтвердження для отримання ліків в аптеці. Зміст смс: «Ваш рецепт : ХХХХ- ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ. Код підтвердження: ХХХХ».
Крок 4. При необхідності лікар роздруковує пацієнту консультаційний висновок, який містить розділ з призначеннями, де зазначається інформація про виписані ліки та номер електронного рецепта.
Крок 5. Пацієнт йде у будь-яку зручну для нього аптеку, що бере участь у програмі «Доступні ліки», та називає номер рецепта.
Крок 6. Працівник пропонує ліки, які є в цій аптеці за даною програмою.
Крок 7. Пацієнт обирає один із лікарських засобів, називає чотиризначний код підтвердження та отримує свої ліки. Якщо необхідного препарату немає, людина може одержати лікарські засоби в іншій аптеці.