Новини »

Топонімічна комісія розглянула питання щодо встановлення пам’ятних знаків

12.06.2018, 16:05

12 червня відбулося засідання міської комісії з питань топоніміки, охорони культурної спадщини та місцевої символіки.
На розгляд було внесено 3 питання – про встановлення в місті пам’ятного знаку Хачкар, встановлення дерев’яного поклінного Хреста у Південному мікрорайоні та створення меморіалу жертвам голодомору на кладовищі в районі 8-ї школи.
Враховуючи звернення голови «Спілки вірмен України в Кіровоградській області» Т.Хачатряна, комісія розглянула питання щодо встановлення у Театральному парку пам’ятного знаку Хачкар – символу національної культури вірмен. За словами Т. Хачатряна, на Кіровоградщині вже встановлено 6 таких пам’ятних знаків за кошти спілки.
З другого питання доповів настоятель Храму Благовіщення Пресвятої Богородиці, протоієрей Олександр, з приводу встановлення дерев’яного поклінного Хреста. Він запропонував розмістити пам’ятний знак на в’їзді до Південного мікрорайону за кошти релігійної громади.
Під час розгляду третього питання жителі мікрорайону 8-ої школи звернулися з проханням створити меморіал жертвам голодомору на кладовищі по вул. Кременчуцькій, оскільки, за їхньою інформацією, на цьому цвинтарі поховані люди, що померли внаслідок тих подій.
Після активного обговорення члени комісії проголосували за внесення відповідних питань на розгляд виконавчого комітету.