Новини »

Комісія з ТЕБ та НС в Олександрії затвердила план заходів з недопущення підтоплення талими водами

17.02.2017, 14:41

17 лютого під головуванням міського голови С.Цапюка відбулося засідання міської комісії з питань техногенно – екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Присутні обговорили питання щодо вжиття комплексних заходів з недопущення підтоплення територій міста талими та дощовими водами у весняний період 2017 року.
Звертаючись до членів комісії, С.Цапюк зазначив, що, згідно з прогнозом українського гідрометеоцентру, до кінця лютого та до середини березня утримається переважно суха морозна погода з помірними опадами в вигляді дощу та снігу. Вдень прогнозується температура вище нуля градусів, вночі збережуться мінусові показники. Якщо природа не внесе свої корективи, то на нашій території вдасться уникнути масового танення снігу та підтоплення територій. Але, у будь-якому випадку, усі служби повинні бути готові до виникнення надзвичайних ситуацій та їх ліквідації.
Як повідомив начальник управління з питань цивільного захисту міської ради Ігор Єрмолюк за останні два роки надзвичайних ситуацій, пов’язаних з затопленням територій міста під час пропуску весняної повені та паводків не виникало. Через особливість рельєфу мало місце часткове підтоплення вулиць Григорія Сокальського (перехрестя з вул.Софієвською) та вул. Михайла Грушевського. Підтоплення було ліквідовано за допомогою спецтехніки. В обох випадках матеріальних збитків для приватних домоволодінь, об’єктів життєзабезпечення міста не зафіксовано.
Міський голова С.Цапюк доручив комунальним службам, управлінню з питань цивільного захисту визначитись з найбільш небезпечними ділянками, де можливе виникнення підтоплень, організувати вивезення снігу з місць його найбільшого накопичення, провести інвентаризацію та розчищення (за необхідності) усіх ливневих стоків та інших місць проходження талих вод.
Крім цього, управлінню ЖКГ необхідно: підготувати усю необхідну техніку; накопичити резерв паливно-мастильних матеріалів; утворити комісію та перевірити технічний стан гребель розташованих на території міста водойм; разом з управлінням з питань цивільного захисту міської ради у загрозливий період організувати цілодобову роботу штабу з ліквідації підтоплення.
Орендарям водних об’єктів та головам товариств для попередження виникнення надзвичайної ситуації, у разі необхідності, потрібно отримати в установленому порядку дозволи на пониження рівня води у водоймах.
До ліквідації можливої повені готові долучитися міська рятувальна служба МНС та в/ч 2269. Вони можуть допомогти як спеціальною технікою, так і особовим складом. Наступне засідання міської комісії з питань техногенно–екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій відбудеться 23 лютого.