Новини »

Міська влада фінансуватиме обдарованих дітей зі школи мистецтв

11.05.2018, 16:53

11 травня міський голова С.Цапюк та його заступники зустрілися з педагогічним колективом і батьками учнів гімназії ім.Т.Г.Шевченка, аби обговорити питання подальшої долі школи мистецтв, яка функціонує при закладі.
С.Цапюк, спілкуючись з присутніми, наголосив, що гімназія ім. Шевченка – одна з найкращих шкіл міста, яка має високий статус не лише в Олександрії, а й по всій Україні. Але держава, яка виділяє кошти на заробітну плату освітян, недофінансовує заклади на 21 млн грн, у тому числі, на гімназію та школу мистецтв на рік не вистачає біля 3 млн грн., що вимагає від влади кардинальних кроків.
Проте в Олександрії, завдячуючи вчителям, учні досягають високих результатів, а рівень освіти – найвищий в області. Тож керівництво міста налаштоване на збереження освітньої галузі. В надії на те, що з наступного року буде збільшене державне фінансування, кошти міського бюджету з капітального ремонту доріг зараз частково перенаправлені на освіту.
Перший заступник міського голови Л.Давиденко зазначила, що лише за місяць додатково з міського бюджету на освіту було спрямовано близько півмільйона гривень.
Розуміючи, що гімназія є не лише освітнім, а й культурним центром Покровського мікрорайону, міська влада готова зберегти школу мистецтв за умови більш раціонального використання коштів. Міський голова запропонував до 2023 року не закривати позашкільну освіту у закладі, не набираючи 1 класи, аби дати можливість учням довчитися та отримати відповідні документи.
У ході діалогу батьки та вчителі висловили ряд пропозицій, направлених на те, аби зберегти школу мистецтв. Так, батьки запропонували збільшити батьківську плату та покращити якість гуртків. Директор гімназії О.Лобунська повідомила, що адміністрацією здійснюються заходи щодо приведення роботи школи у відповідність до наявних лімітів державного фінансування: збільшується наповнюваність класів, дещо зменшено профільність навчання, що дасть можливість скоротити 8 ставок з 12, які недофінансовує держава. Враховуючи суттєве скорочення по загальноосвітній школі, директор попросила зберегти школу мистецтв. У свою чергу, керівник запропонувала підняти батьківську плату та скоротити ті відділення, які не користуються попитом (наприклад, «баян»).
Міський голова подякував батькам та педагогам за те, що разом з владою шукають шляхи виходу з ситуації, що склалася. Враховуючи, що не усі батьки зможуть сплачувати за навчання у школі мистецтв, С.Цапюк гарантував, що обдаровані діти з малозабезпечених сімей за рекомендацією директора школи будуть фінансуватися з міського бюджету.