Новини »

Міський голова С.Цапюк виступив на міжнародному конгресі

07.11.2018, 15:16

6-8 листопада у Києві проходить міжнародний конгрес із реформування сфери житлово-комунального господарства.
У його рамках 7 листопада відбулася науково-практична конференція «Результати та перспективи реформ в централізованому теплопостачанні України».
На запрошення Посольства Королівства Данії Олександрійський міський голова С.Цапюк взяв участь у конференції та виступив з доповіддю щодо можливостей впровадження досвіду Данії у сфері теплоенергетики України.
Нагадаємо, що на початку цього року Степан Кирилович побував у Данії, де ознайомився з основними напрямками теплозабезпечення, втіленням інновацій, використанням різних джерел та переробки відходів для вироблення теплової енергії у цій країні. Тому на конференції С.Цапюк був єдиним міським головою, який поділився досвідом свого візиту.
Степан Кирилович зупинився на формуванні тарифів на тепло, які відрізняються в Королівстві Данії та Україні.
Усі данські виробники і постачальники енергії працюють як безприбуткові підприємства, а отриманий прибуток направляється на зниження тарифів на опалення наступного року.
В Україні при формуванні тарифів застосовується витратний принцип без основних складових – інвестицій та інновацій. Тривала процедура затвердження тарифів при відсутності гнучкості і мобільності призводять до неповного відшкодування витрат та збитковості підприємств. Крім того, зношеність тепломереж, великі втрати теплової енергії, практична неможливість отримання кредитних і грантових іноземних коштів не дають можливості змінити підхід до теплопостачання і покращити якість відповідних послуг в Україні.
Підприємства, які виробляють тепло з альтернативних видів палива, через недосконалість законодавства не зацікавлені у впровадженні енергоефективних заходів. Тож, аби втілити досвід роботи Данії в Україні, необхідно на державному рівні внести зміни до існуючих законодавчих актів, прийняти ряд державних цільових програм, створити відкритий ринок надання послуг у сфері теплопостачання на основі здорової конкуренції, а також надати органам місцевого самоврядування реальні повноваження.
Також перед учасниками конференції виступили спікери з Данії, які розповіли про розвиток взаємодії в секторі централізованого теплопостачання між Україною і Данією, а також поділилися досвідом роботи теплоенергетичних підприємств м.Маріуполя.