Новини »

Міський голова С. Цапюк зустрівся з головами профспілок освітян

15.05.2019, 16:27

15 травня міський голова С. Цапюк зустрівся з головами профспілкових комітетів освітян та вільних профспілок, аби обговорити ситуацію з утримання та розвитку галузі освіти у місті.
Під час бесіди Степан Кирилович зазначив, що держава вимагає привести у відповідність до постанов Кабміну кількість учнів у класах або скоротити 111 ставок вчителів, аби державних видатків на заробітну плату вистачало до кінця року. Не краща ситуація з фінансуванням заробітних плат лікарів вторинної ланки, яка сьогодні знаходиться у стадії реформування. Загалом, на заробітну плату освітян і лікарів не вистачає 27 млн грн.
Бойові дії на сході України негативно впливають на економічний стан країни. Тому сподіватися на підтримку держави сьогодні не доводиться. Крім того, через зменшення норм у наданні субсидій кількість олександрійців, які користуються даною пільгою, зменшилася практично вдвічі. У результаті заборгованість лише населення за спожитий газ становить близько 78 млн грн.
Тож рік є дуже складним. Але міська влада весь фінансовий ресурс і надалі направлятиме на те, аби зберегти колективи, не скорочувати і не закривати заклади освіти. При цьому по можливості увага приділятиметься і розвитку інфраструктури Олександрії: ремонту доріг, встановленню дитячих і спортивних майданчиків тощо. Але директори шкіл і дошкільних закладів разом з профспілками повинні докласти усіх зусиль, аби скоротити видатки на утримання закладів без шкоди для якості навчального процесу .