Новини »

Непоказна турбота

19.04.2011, 14:35

19 квітня, напередодні 25-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС, заступник міського голови Ольга Чумак провела прес-конференцію для представників місцевих ЗМІ.

У ході розмови вона охарактеризувала сучасний стан соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок катастрофи в Олександрії. Відповідною категорією опікується управління праці та соціального захисту населення. На виконанні знаходиться сім програм. Це санаторно-курортне лікування та оздоровлення, щомісячна грошова компенсація вартості продуктів харчування; компенсація сім’ям з дітьми; медичне обслуговування громадян, це – безоплатний відпуск ліків за пільговими рецептами та безоплатне або пільгове зубопротезування; одноразові компенсаційні виплати і щорічна допомога на оздоровлення; оплата щорічної додаткової відпустки та виплата підвищеної стипендії учням та студентам; оплата відсотків позики.

112 дітей, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, отримують компенсаційні виплати, діти дошкільного віку, які відвідують дошкільні заклади, забезпечуються безкоштовним харчуванням. Підвищену стипендію отримують 14 дітей, які є студентами І –ІІ рівня акредитації та учнями ПТУ. На 2011 рік на виплату додаткової відпустки та підвищених стипендій передбачено 168,0 тис. грн., яка виплачується в повному обсязі відповідно до чинного законодавства. Оплата щорічної додаткової відпустки 16 днів здійснюється 92 особам, потерпілим внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Як зазначила заступник міського голови , влада активно співпрацює з громадською організацією «Спілка інвалідів Чорнобиля». У цьому році з нагоди роковин трагедії планується надати матеріальну допомогу 74 вдовам за кошти міського бюджету та 24 сиротам і напівсиротам, дітям чорнобильців – за кошти обласного бюджету.

Планом заходів, затвердженим виконкомом до 25-ої річниці Чорнобильської катастрофи, планується провести уроки пам’яті в бібліотечних закладах міста, книжкові виставки .

26 квітня 2011 року біля пам’ятного знаку «Жертвам Чорнобиля» на площі Леніна о 10 годині відбудеться мітинг-реквієм, о 12 – тематична концертна програма в Будинку культури «Світлопільський».