Новини »

Олександрійці вшанували пам’ять жертв війни в Україні

22.06.2018, 11:26

Сьогодні відзначається День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні.
22 червня 1941 року став трагічною датою в історії нашої країни. Адже того недільного ранку на українську землю вторглися загарбники, розпочалася жорстока і тривала війна за право на вільне життя, за свою землю, за гідне майбутнє.
На долю України та її народу випали нечувані страждання і жертви. За 4 роки, за різними даними, окупанти винищили 3,9 мільйонів мирних жителів; близько 1,4 мільйонів військовополонених; 2,4 мільйони молодих найбільш працездатних українців вивезли на примусові роботи, багато з них там і померли. На руїни перетворилося 714 міст і селищ, понад 28 тисяч сіл.
Пекло війни не обійшло жодну українську родину, забрало життя кожного п’ятого нашого співвітчизника.
Вшанувати героїчний подвиг земляків та усіх постраждалих під час воєнного лихоліття до Братської могили по вул. Діброви прийшли ветерани, представники влади на чолі з міським головою С.Цапюком, депутати, керівники підприємств і установ, жителі міста різних поколінь.
Учасник бойових дій Томіліна Лідія Марківна згадала роки війни та мужність, героїзм і патріотизм своїх військових побратимів, які боролися за визволення Батьківщини і мирне майбутнє для українського народу.
Присутні вшанували пам’ять загиблих і померлих визволителів хвилиною мовчання та на знак глибокої поваги поклали квіти до меморіального комплексу.