Новини »

Олександрійці вшанували подвиг партизан та підпільників

21.09.2018, 10:35

22 вересня в Україні традиційно відзначається День партизанської слави.
В Олександрії з нагоди цієї дати загальноміський захід відбувся 21 вересня біля Братської могили по вул. Діброви.
Вшанувати пам’ять партизанів і підпільників, які в тилу захищали нашу Батьківщину в роки Другої світової війни, та подякувати ветеранам антифашистського опору прийшли представники міської влади, депутатського корпусу, громадських організацій, учнівської і студентської молоді, жителі міста.
Звертаючись до присутніх, ведучі відзначили, що партизанський рух відіграв важливу роль у визволенні нашої рідної землі від загарбників.
Під час окупації 1941-1943 років на Олександрійщині діяли підпільні групи під керівництвом Л.Сидоренка, Я.Яковенка, В.Бобошка, Я.Шуханянца та П.Маркова. Підпільники проводили агітаційно-пропагандистcьку роботу, випускали листівки про звірства окупантів, зривали відправлення людей на примусові роботи до Німеччини, здійснювали диверсії, знищували ворожі штаби і гарнізони.
Жах на загарбників наводило партизанське з’єднання, командиром якого був наш земляк Ілля Діброва. За час окупації партизани провели понад 40 диверсійних операцій. До приходу армії у 1943 році ними було звільнено 14 населених пунктів Кіровоградської області.
На жаль, з кожним роком все менше стає безпосередніх учасників і свідків подій війни. Сьогодні у нашому місті залишилося лише четверо партизан. Це Бойко Микола Мокійович, Куженко Лідія Леонідівна, Крутько Іван Іванович та Роєнко Марія Михайлівна. У місті проживає визволитель Олександрії – Томіліна Лідія Марківна.
На знак вшанування пам’яті загиблих і померлих партизанів та підпільників присутні поклали квіти до місць поховання героїв і пам’ятного знаку.