Новини »

Олександрійці вшанували визволителів міста

06.12.2017, 11:40

6-го грудня в Олександрії відзначається 74-та річниця визволення міста від фашистських загарбників.
З цієї нагоди відбувся загальноміський мітинг, перед початком якого олександрійці пройшли урочистою ходою від площі Героїв Чорнобиля до Братської могили по вул. Діброви.
Віддати шану воїнам-визволителям прийшли ветерани, представники міської влади, депутати, учнівська та студентська молодь, городяни.
Ведучі згадали тяжкі воєнні роки та затяжну і кровопролитну боротьбу за звільнення Олександрії від окупації. В боях за визволення міста загинуло 715 воїнів, не повернулися і пропали безвісти 9933 військових. Одинадцяти частинам і військовим з’єднанням, які особливо відзначилися під час звільнення нашого міста, присвоєно почесне звання «Олександрійські».
Зі словами привітання до присутніх звернувся міський голова С.Цапюк.
Степан Кирилович висловив вдячність ветеранам за їх патріотизм, витримку, любов і відданість Батьківщині, за те, що відстояли мир під час війни та відбудовували місто і народне господарство у повоєнні роки.
На жаль, з кожним роком залишається все менше свідків тих подій. Сьогодні в Олександрії проживає лише один визволитель міста – Томіліна Лідія Марківна та 4 партизана-підпільника: Бойко Микола Мокійович, Крутько Іван Іванович, Куженко Лідія Леонідівна, Раенко Марія Михайлівна.
Нинішнє покоління, взявши за приклад мужність та патріотизм своїх дідів і прадідів, гідно боронить цілісність та незалежність України на східних кордонах.
С.Цапюк побажав ветеранам та усім жителям міста міцного здоров’я, благополуччя, стабільності та мирного неба над головою.
Під час мітингу роки воєнного лихоліття та подвиги своїх побратимів згадала визволитель Олександрії – Томіліна Лідія Марківна.
Також перед присутніми виступив Єпископ Олександрійський і Світловодський Боголєп.
Вшанувавши пам’ять загиблих і померлих воїнів-визволителів хвилиною мовчання, присутні поклали квіти по місць поховання героїв.