Новини »

Олександрія бере участь у черговому проекті Європейського Союзу

28.02.2018, 15:06

У листопаді 2017 року Європейська комісія, яка є виконавчим органом Європейського Союзу, розпочала значний проект у сфері покращення кліматичних умов, охорони навколишнього середовища, раціонального використання відновлювальних та невідновлювальних природних ресурсів. Перш за все, йдеться про утилізацію твердих побутових відходів, раціональне використання та очищення води, ефективна переробка сировини. Учасники проекту мають пройти три попередні етапи для участі у фінальній стадії ініціативи. У лютому поточного року Олександрійська міська рада успішно подолала перший етап та стала однією з 16-ти учасниць.
Олександрія є єдиним містом України, яка бере участь у даній ініціативі. Серед інших учасників територіальні громади з Німеччини, Латвії, Швейцарії, Румунії, Австрії, Греції та Іспанії (Каталонія). Міста уже розподілені на групи, в яких і будуть працювати до завершення проекту.
Навесні поточного року конкурсна комісія з представників Європейської Комісії відбере учасників другого етапу, на якому планується обрати сферу проекту та, до вересня поточного року, презентувати його.
Слід зазначити, що Європейська Комісія надає кошти на реалізацію проектів у розмірі 70% від потреби ініціативи. 30% – співфінансування учасників. 20% бюджету проекту може бути спрямовано на інфраструктурні зміни. Бюджет проекту може досягати 10 мільйонів євро.