Новини »

Олександрія поділилася досвідом реформування сфери житлово-комунального господарства

07.09.2018, 13:25

7 вересня на базі Олександрії відбулося виїзне засідання Кіровоградського регіонального відділення Асоціації міст України.
Міська влада організувала семінар-практикум на тему «Законодавчі зміни у сфері житлово-комунального господарства та їх практичне застосування. Реформування сфери житлово-комунального господарства», аби поділитися напрацюваннями у цьому напрямку.
На семінар до Олександрії прибуло більше 20 поважних гостей – представників міських, селищних, сільських рад – членів АМУ з міст Новомиргорода, Знам’янки, Дмитрівської, Первозванівської, Компаніївської, Великоандрусівської ОТГ, смт Добровеличківки, с. Аджамки.
На початку міський голова С.Цапюк привітав гостей у нашому місті та зазначив, що зустрічі у такому форматі важливі для обміну позитивним досвідом, аби у подальшому ці напрацювання застосовувались для розвитку громад та створення усіх умов для комфортного проживання населення та надання якісних послуг.
Також перед присутніми виступила секретар міської ради О.Богоявленська та виконавчий директор регіонального відділення АМУ В.Іллюшкіна.
У ході засідання присутніх ознайомили з новаціями законодавства у галузі ЖКГ, та кращими практиками і проектами, які успішно реалізує Олександрія.
Це реформування ЖЕКів і створення Служби єдиного замовника, що дало можливість значно скоротити витрати на утримання персоналу, збільшити обсяги ремонтних робіт у житловому фонді, забезпечити прозорість і раціональне використання коштів квартплати
Гостей ознайомили з програмами, що діють у нашому місті, зокрема, відшкодування частини кредитів, отриманих ОСББ на впровадження заходів з енергозбереження. Сьогодні програма працює, користується великим попитом серед об’єднань співвласників будинків, які за 2017- І півріччя 2018 років взяли 24 кредити та отримали відшкодування з міського бюджету понад 800 тис.грн.
У місті активно запроваджуються заходи з енергоефективності. Пріоритетним серед них є модернізація вуличного освітлення. За кошти міського бюджету уже замінено більше півтори тисячі світильників на нові led-лампи, що дає економію електроенергії до 60%. Роботи у цьому напрямку продовжуються і у подальшому планується провести модернізацію освітлення у віддалених мікрорайонах та на селищах.
Олександрія цілеспрямовано працює над проектом оптимізації системи теплопостачання, що передбачає отримання кредитних коштів Європейського інвестиційного банку на реконструкцію і будівництво котелень, заміну мереж з метою зменшення споживання газу та забезпечення якості теплопостачання.
Учасники семінару ознайомилися з діяльністю муніципальної поліції міської ради, яка здійснює контроль за станом благоустрою в Олександрії та активно працює з населенням щодо попередження порушень правил благоустрою.
Також присутні заслухали інформацію про досвід міста щодо контролю у сфері містобудівної діяльності, проектної документації, будівельних норм, державних стандартів та правил тощо.
Гості мали можливість отримати відповіді на актуальні запитання у галузі ЖКГ та поділитися між собою досвідом і напрацюваннями своїх громад.