Новини »

Олександрію відвідав заступник міністра освіти і науки України П.Хобзей

01.10.2018, 17:32

1 жовтня в Олександрії з офіційним візитом перебуває заступник міністра освіти і науки України Павло Кузьмович Хобзей.
Він завітав до НВО «Олександрійська гімназія ім.Т.Г.Шевченка ЗНЗ І-ІІІ ст. – школа мистецтв», аби на прикладі цього закладу ознайомитися з тим, як в Олександрії реалізується програма Нової української школи.
Гімназія – один із кращих закладів області. В останні роки п’ять учнів школи склали тести ЗНО на 200 балів, двоє з них – із 2 предметів. Минулого навчального року за результатами зовнішнього незалежного оцінювання гімназія посіла 8 місце серед 244 навчальних закладів Кіровоградщини та є переможцем міського конкурсу на краще освітнє середовище серед 1-х класів.
Під час візиту заступник міністра оглянув кабінети, у яких навчаються учні перших класів, ознайомився із запровадженням формату Нової української школи та зустрівся із вчителями міста, які працюють з першокласниками і впроваджують новий державний стандарт освіти.
П.Хобзей поцікавився практичною реалізацією проекту, позитивними моментами та недоліками Нової української школи. Під час діалогу обговорено проблемні питання щодо забезпечення першокласників підручниками; зменшення наповнюваності учнів у класах, у тому числі, з інклюзивним навчанням; фінансування освітньої сфери тощо.
Заступник міністра повідомив, що у зв’язку із боргами держави перед МВФ підвищення заробітної плати педагогам планується лише за рахунок її індексування.
Профільний заступник міського голови Л.Сосна поінформувала, що враховуючи недостатність державної субвенції на заробітну плату вчителям, міська влада протягом поточного року виділила з бюджету міста значні кошти на утримання галузі освіти. Тому усі педагогічні ставки збережені, а вчителі своєчасно і у повному обсязі отримали заробітні плати, відпускні та оздоровчі.
У свою чергу, перший заступник голови ОДА С.Коваленко зазначив, що обласна влада працює над вирішенням проблемного питання виплати вчителям щорічної грошової винагороди. Закон не зобов’язує сплачувати її до Дня працівника освіти, тому відповідне питання планується врегулювати до кінця року.

Під час зустрічі П.Хобзей вручив нагрудний знак Міністерства освіти і науки України “Василь Сухомлинський” вчителю історії і правознавства гімназії ім.Т.Шевченка – Таран Тетяні Олексіївні за високий професіоналізм, вагомий внесок у розвиток освіти, впровадження сучасних методів навчання та з нагоди 100-річчя з Дня народження В.О.Сухомлинського.
Після зустрічі заступник міністра освіти і науки побував у Кіровоградському обласному НВК (гімназія-інтернат-школа мистецтв) та в Державному навчальному закладі «Олександрійський професійний ліцей».