Новини »

Орендарі сміттєзвалища відмовляються від львівського сміття

09.08.2018, 15:26

9 серпня на засіданні виконкому директор ТОВ «Еко’логія» О.Безус дав пояснення стосовно ситуації із «львівським сміттям», яке намагалися завезти в Олександрію. Керівник сміттєзвалища надав договір з київською фірмою ТОВ «ЕКОСЕРВІС ГРУП» на прийом побутових відходів, що діє до 31 грудня 2018 року. Він погодився, що на переповнене сміттєзвалище, відповідно до документу, планувалося завозити чуже сміття, але відмовився підтверджувати, що відходи зі Львова (про що свідчать номерні знаки вантажівок). Під час діалогу О. Безус неодноразово наголошував, що підприємство саме веде фінансово-господарську діяльність. При цьому керівник «забув» повідомити членів виконкому, що ТОВ «Еко’логія» безкоштовно користується земельною ділянкою під сміттєзвалищем та спецтехнікою, які є власністю громади. Утилізація чужого сміття, відповідно до договору, коштує 12,77 грн за куб. метр. Олександрійці сплачують за утилізацію сміття 19,77 грн за куб, а підприємства міста – 27,08 грн. При цьому ТОВ «Еко’логія» постійно надсилає до міської ради листи про те, що сміттєзвалище переповнене, його неможливо експлуатувати; тариф не відповідає витратам, є економічно необґрунтованим і вимагає підвищення.
Така позиція приватного підприємства обурила членів виконкому, оскільки ТОВ «Еко’логія» має постійні проблеми з утриманням об’єкта, що викликає скарги мешканців і негативно впливає на екологію міста.
Враховуючи відповідні обставини, міський голова С.Цапюк доручив профільному заступнику А.Некрасову направити листи до прокуратури та екологічної інспекції; а спеціально створеній комісії до кінця тижня перевірити дотримання правил експлуатації полігону, надати висновки по даному об’єкту та підготувати пропозиції щодо можливості передачі сміттєзвалища іншому підприємству на утримання та експлуатацію.