Новини »

Освітня галузь Олександрії тримає передові позиції

05.10.2018, 13:51

7 жовтня відзначається День працівників освіти.
З чим зустрічає свято освітня галузь Олександрії?
З 1 вересня за парти сіли 8515 учнів. Це на 294 учнів більше, ніж у минулому навчальному році. До 1 класу прийшли 1031 дітей, це 41 клас. В минулому році було 972 першачки та 39 класів.
Цьогорічні перші класи – це офіційний старт Нової української школи, головна мета якої – створити школу, у якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, а і вміння застосовувати їх у житті. Спілкуючись, спостерігаючи та досліджуючи, діти отримують знання через власний досвід.
Для навчання дітей у новому форматі всі вчителі перших класів пройшли перепідготовку за програмою МОН.
Загалом, в Олександрії навчально-виховний процес здійснюють 714 педагогічних працівників. З них 55% мають вищу категорію, 84 вчителя–методиста, 182 старших вчителя, 3 вчителя нагороджені нагрудним знаком Міністерства освіти і науки України «Василь Сухомлинський»; 4 є Лауреатами обласної педагогічної премії ім.В.О.Сухомлинського.
Такий потужний потенціал педагогів дає свої результати. По загальній середній освіті Олександрія посідає 2 місці по області. Маємо 19 золотих медалістів; із 175 учасників обласного етапу учнівських олімпіад 119 є переможцями; із 12 учасників Всеукраїнського етапу – 5 переможців.
За результатами зовнішнього незалежного оцінювання 2018 року три олександрійських школи увійшли до десятки найкращих серед 244 закладів області: НВК “Олександрійський колегіум – спеціалізована школа” зайняв І місце; НВК “Ліцей інформаційних технологій – спеціалізована школа ІІ ст.” посів ІІІ місце; НВО “Олександрійська гімназія ім.Т.Г.Шевченка – загальноосвітній навчальний заклад І-ІІ ст. – школа мистецтв” одержав VIII місце.
89 % випускників стали студентами вищих навчальних закладів.
Розвиток освітньої галузі і хороші перспективи для її вдосконалення можливі тільки за умови фінансової підтримки. Щороку на розвиток освітньої галузі міська влада спрямовує до 30% коштів від загального фонду розвитку міста.
В цьому році тільки на покращення матеріально-технічної бази закладів освіти з міського бюджету виділено біля 5 млн грн.
Адже влада розуміє, що інвестиції в освіту – це інвестиції в майбутнє, тому розвиток освітньої галузі і надалі буде одним із пріоритетних напрямків роботи міської влади.