Новини »

Підняття тарифів за транспортування газу – незаконне

26.11.2020, 15:14

Цьогоріч в Олександрії, як і в Кропивницькому та Світловодську, склалася вкрай важка ситуація з початком опалювального сезону. КП «Теплокомуненерго» заборговало ВАТ «Кіровоградгаз» близько 9 млн грн за транспортування блакитного палива. Щомісяця підприємство змушене платити 1,5 млн грн за дану послугу. Основна проблема полягає в тому, що нарахування платежів здійснюється постійно протягом року, а населення, як правило, сплачує за спожите тепло лише в опалювальний період. Тобто в влітку КП «Теплокомуненерго» змушене платити за транспортування газу, хоча по факту його не використовує. У зв’язку з цим і виникла заборгованість перед Кіровоградгазом.
Більш того, у найближчому часі планується збільшити вартість послуги із постачання газу і з нового року КП «Теплокомуненерго» щомісяця має сплачувати близько 2,5 млн грн.
Однак нові тарифи на комунальні послуги, що встановлені Національною комісією, яка здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, НЕ МОЖУТЬ застосовуватися до прийняття Верховною Радою проєкту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг» (реєстр. 2458). Іншими словами підняття тарифів за транспортування газу наразі – незаконне.
У листі Міністерства розвитку громад та територій України, якого отримала Олександрійська міська рада, сказано, що сьогодні лише ведеться робота щодо вирішення проблемних питань, які утворилися при оплаті послуг з розподілу природнього газу. Про результати буде поінформовано Кабінет Міністрів України, який і прийме рішення в межах закону.
Із огляду на це міський голова Степан Цапюк звернувся до правоохоронних органів з питання дати оцінку та відреагувати на незаконність даного підвищення.
Більш детально із листом від Мінрегіону можна ознайомитися за посиланням.