Засідання виконкому »

Програмою відшкодування «теплих» кредитів користуватимуться житлово-будівельні кооперативи

21.06.2018, 11:51

21 червня відбулося чергове засідання виконавчого комітету.
Присутні запропонували міській раді внести зміни до Програми відшкодування частини кредитів, отриманих ОСББ на впровадження заходів з енергозбереження, включивши до неї міські житлово-будівельні кооперативи, аби вони також мали право на часткове повернення з міського бюджету кредитних коштів, взятих на енергозбереження та модернізацію житлових будинків.
На виконання Постанови Кабінету Міністрів України присутні запропонували міській раді внести зміни та доповнення до рішення «Про місцеві податки і збори», привівши класифікатор нерухомого майна у відповідність до норм даної постанови.
У зв’язку із змінами у законодавстві України щодо здійснення торгівлі алкогольними напоями, виконком запропонував внести зміни до Положення про регулювання порядку торгівлі і реклами алкогольних, слабоалкогольних напоїв, пива та тютюнових виробів на території Олександрії. Пропонується обмежити продаж алкогольних напоїв із 22.00 до 8.00 години в усіх закладах торгівлі, незалежно від режиму роботи, крім закладів ресторанного господарства.
Іншим питанням члени виконкому запропонували міській раді скоригувати бюджет міста на поточний рік, збільшивши доходи та видатки на суму 17,6 млн грн за рахунок перевиконання кошторису міста та надходження державної і обласної субвенцій.
Враховуючи клопотання настоятеля Храму Благовіщення Пресвятої Богородиці, протоієрея Олександра та рішення міської комісії з питань топоніміки, охорони культурної спадщини та місцевої символіки, виконком погодив встановлення дерев’яного поклінного Хреста на в’їзді до міста у Південному мікрорайоні. Питання спілки вірмен щодо будівництва пам’ятного знаку Хачкар у Театральному сквері буде додатково вивчене.
Наприкінці засідання міський голова С.Цапюк поінформував присутніх про те, що сьогодні у Києві відбудеться зустріч представників Мінсоцполітики та Асоціації міст України, на якій буде розглянуте питання стосовно монетизації пільг на проїзд в автобусному громадському транспорті. Відповідна тема є на сьогодні дуже актуальною, оскільки після прийняття нового законодавства не всі пільгові категорії зможуть отримувати компенсацію, а саме, пенсіонери за віком, яких у місті найбільша кількість. Степан Кирилович зазначив, що за попередніми обрахунками для реалізації монетизації на проїзд лише в Олександрії з міського бюджету необхідно передбачити, як мінімум, 12 млн грн, а з урахуванням людей пенсійного віку – близько 35 млн грн. С.Цапюк зауважив, що державна влада має враховувати фінансові можливості міст і врегулювати це питання, оскільки, необхідні суми на монетизацію є непосильними для міського бюджету.