Новини »

Проведено нараду з розвитку та енергоефективності ОСББ

20.03.2019, 15:22

20 березня у малій залі міської ради відбулася зустріч голів ОСББ з керівництвом міста та області.
На зустрічі були присутні перший заступник голови Кіровоградської ОДА С.Коваленко, міський голова С.Цапюк, його заступники, фахівці управлінь житлово-комунального господарства міста і області, а також регіональний координатор ПРООН — організації при ООН, який проводить роз’яснювальну роботу серед громад.
С.Коваленко зазначив, що результати діяльності ОСББ говорять про ефективність такої форми господарювання. Активність олександрійських об’єднань співвласників найбільша в області. Адже Олександрія була першою в області у впровадженні програми «теплих» кредитів для ОСББ і сьогодні залишається прикладом у втіленні програми відшкодування частини кредитних коштів.
У цьому році держава пропонує ОСББ новий вид впровадження енергоефективності, який передбачає проведення комплексних заходів по будинках. Програмою пропонується проведення енергоаудиту, що дає можливість визначити першочергові завдання. Після чого ОСББ обирає «легкий» або «комплексний» пакети кредитування. По відповідних заходах для об’єднань співвласників передбачається відшкодування: енергоаудиту до 80%; по програмах – 40-50% в залежності від кількості субсидіантів. Перші 300 ОСББ отримають найвищий відсоток компенсації від держави.
Детально проект планується презентувати в Олександрії 27 березня в Палаці урочистих подій. Запрошуються голови ОСББ, ініціативні групи та активні громадяни, які бажають отримати нову інформацію щодо діяльності ОСББ. Про час семінару буде повідомлено пізніше.
Міський голова С.Цапюк поінформував присутніх, що в Олександрії у минулому році 16 ОСББ взяли кредити на 4,4 млн грн. Відшкодування з міського бюджету становить 662,6 тис. грн.
У поточному році кредити планують взяти 23 об’єднання співвласників. У міському бюджеті на відшкодування кредитів передбачено 400 тис.грн, в обласному бюджеті – 1 млн грн. Але відповідна сума буде коригуватися в залежності від коштів, які ОСББ залучить на заходи з енергоефективності.
Проте, як наголосив С.Цапюк, відшкодування, у першу чергу, будуть отримувати новостворені ОСББ, аби спонукати олександрійців до самостійного господарювання.
Об’єднанням співвласників, які уже мають досвід отримання теплих кредитів, рекомендовано взяти участь в одержанні багатомільйонних кредитів з проведення комплексних заходів, які пропонує Держенергоефективність.
Начальник відділення Укргазбанку повідомила, що на сьогодні банком надано 5 кредитів на суму 1,2 млн грн, які будуть виплачені у поточному місяці. 5 кредитів у стадії оформлення. ОСББ уже впроваджують нові форми утеплення і ставлять індивідуальні теплові пункти.