Новини »

Самоосвіта депутатів та підготовка до сесії

19.04.2011, 13:32

День депутата міської ради 19 квітня розпочався інформаційною годиною. Директор централізованої бібліотечної системи Жанна Городецька охарактеризувала ситуацію, стан проблеми та перспективи сучасної бібліотеки у системі комунікаційних комунікацій. Потребам олександрійців сьогодні слугують дві централізовані бібліотеки та 10 бібліотек, розміщених в мікрорайонах міста. Книжковий фонд центральної бібліотечної системи сягає 405 тис. видань, з яких 42% україномовних. Цього року для бібліотек передплатили 100 назв примірників газет та журналів. Щорічне поповнення видань ще  недостатнє, проте його з успіхом компенсують можливості інтернету.

Зі змінами в містобудівному законодавстві депутатів ознайомила головний архітектор міста Тетяна Ігнатієва. Згідно нового Закону, у разі відсутності генерального плану міста, зонування територій, передача (надання) земельних ділянок із земель комунальної або державної власності у користування чи власність фізичним або юридичним особам для містобудівних потреб забороняється. До 31 грудня 2011р. виконавчому комітету необхідно розробити, а міській раді затвердити зазначену містобудівну документацію. Закон поділяє усі об’єкти будівництва, за складністю архітектурного рішення, на п’ять категорій, в залежності від яких передбачено і відповідні дозвільні документи.

Депутати міської ради ознайомилися з проектами рішень, які виносяться на розгляд сесії : «Про  затвердження зразків нагрудного знаку і посвідчення «За заслуги перед містом», «Про місцеві податки і збори», «Про витрачання коштів резервного фонду міського бюджету на 2010р.», а також визначення орендних ставок за оренду земельних ділянок та попереднє погодження місць розташування малих архітектурних форм на території міста та ін.

Депутати познайомилися з програмами, що будуть розглянуті на  сесії: розвитку малого та середнього підприємництва на 2011-2012р.р.; боротьби з онкологічними захворюваннями на 2011-2016р.р.; реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2011-2015 р.р. та ін. Розглянуті проекти зон санітарної охорони водозабору Олександрійського родовища води на ділянці Ново-Пилипівка та звіт управління приватизації про використання коштів від оренди та приватизації майна комунальної власності та ще ряд питань.

По закінченні засідання, депутати опрацьовували проекти рішень в постійних комісіях.