Новини »

Соціальне таксі в Олександрії працює вже третій рік.

21.04.2011, 9:30

У місті три роки поспіль працює соціальне таксі. У квітні 2009 року на виконання Указу Президента України, розпорядження голови обласної державної адміністрації було прийняте рішення по створенню служби «Соціальне таксі» за рахунок благодійних внесків від власників таксомоторів.

У вересні 2010 року за сприяння міського голови Степана Цапюка для активізації даного проекту Територіальному соціальної допомоги безкоштовно передано в користування мікроавтобус, який відремонтовано та переобладнано під «Соціальне таксі», пристосоване для перевезення громадян похилого віку, інвалідів, лежачих хворих та інвалідів-візочників.

Послуги соціального таксі передбачають перевезення громадян до медичних закладів міста та області, організацій соціального спрямування – міськуправління Пенсійного фонду, управління праці та соціального захисту населення, громадської організації інвалідів на безкоштовній або платній основі, згідно до Положенням про територіальний центр та тарифів, затверджених рішенням міської ради.

У грудні 2010 року протягом 10 днів 15 інвалідів-візочників з громадської організації інвалідів «Віра» отримали 150 послуг по перевезенню для проведення оздоровчої програми «Ключі до здоров’я».

У 2011 році послугами «Соціального таксі» вже скористалися 72 громадян похилого віку та інвалідів, які отримали 119 послуг, серед них 12 інвалідів-візочників при проведенні оздоровчої акції «Ходіть легко». Надавалися послуги і на платній основі, їх отримали 5 громадян.

Замовлення від інвалідів війни та інвалідів І-ІІ групи загального захворювання міста приймають працівники територіального центру згідно Положення про надання послуг «Соціального таксі». Перевезення здійснює ПП «Лісовицька А.Ф.» За 2009 рік надано 46 послуг «Соціального таксі» 23 інвалідам міста. Протягом 2010 року надано 94 послуги 32 інвалідам, за І квартал 2011 року було надано 16 послуг для 5 інвалідів.

Крім того, територіальний центр здійснює інші перевезення автомобілем ВАЗ 21043. Надаються послуги для підопічних по заготівлі продуктів харчування, доставці білизни в пральню. Протягом 2010 року 115 громадянам надано 350 таких послуг, за І квартал 2011 року 62 послуги отримали 37 громадян похилого віку.

Тож соціальне таксі в Олександрії вже має історію і досвід роботи, який постійно вдосконалює.