Новини »

Світлофори нового покоління

06.04.2011, 11:25

Цього року в Олександрії, в рамках програми «Освітлення міста», що є одним із підрозділів загальної комплексної програми реформування комунальної галузі, встановлять 3 нових світлодіодних світлофори.

Гроші на їх облаштування виділили з міського бюджету. Першими замінять ті об’єкти, які ще торік пройшли відповідну експертизу, зокрема на пр. Леніна (перехрестя вулиці Діброви), по вулиці Героїв Сталінграда (на виїзді з міста) та на вулиці Луначарського (перехрестя з проспектом Леніна). Це найбільш завантажені транспортом ділянки центральних доріг, де нерідко трапляються дорожньо-транспортні пригоди. Тому саме такі регулятори руху мають сприяти порядку на дорогах та убезпечать рух транспорту і пішоходів на цих ділянках.

«Питання оновлення світлофорів нашого міста назріло вже давно, – зазначає заступник міського голови Анатолій Дичко. – Ми хочемо, щоб усі ці об’єкти були якісні й сучасні».

Перший світлодіодний світлофор 6 квітня почав працювати на пр.Леніна. Його встановили спеціалісти КП «Світлоцентр».

Впровадження світлодіодних світлофорів – один із напрямків енергозбереження в системі міського господарства. Як стверджують фахівці, надійність в роботі та високий ступінь зорового розрізнення світлових сигналів нових світлофорів сприяє покращенню умов руху транспорту та пішоходів на вулицях міста. Крім того, сучасні дорожні об’єкти споживатимуть вчетверо менше електроенергії, ніж ті, що сьогодні працюють – це світлофори з лампами розжарювання.

Міська влада планує втілити в життя протягом найближчих років проект оновлення усіх світлофорних об’єктів із встановленням електронних табло та відліком часу.