Новини »

Свято Козацької слави пройшло в Олександрії

13.10.2018, 14:10

Традиційно з нагоди Дня Українського козацтва та Покрови Пресвятої Богородиці 13 жовтня в Олександрії відбулося свято «Козацької слави».
Жителі і гості міста разом з представниками міської влади урочистою ходою пройшли від площі Соборної до майданчика біля стадіону «Ніка», де відбулося народне гуляння.
Міський голова С.Цапюк привітав присутніх зі святом Покрови Пресвятої Богородиці, Днем Українського козацтва та Днем захисника України. «Поєднання цих свят, – зазначив Степан Кирилович, – є символічним, адже Пресвята Богородиця здавна вважається покровителькою козаків. Це свято є особливим для нашого міста, адже воно зародилося завдяки козаку Григорію Усику, який заснував перше поселення на місці Олександрії».
Особливими словами вдячності С.Цапюк привітав військових з Днем захисника України. Він подякував їм за гідну службу на благо нашої держави та вручив вітальні листи командиру в/ч 2269 Національної гвардії України, полковнику Р.Яковлєву; командиру в/ч 3006 Національної гвардії України, полковнику С.Онофрею; командиру в/ч А1405 Міністерства оборони України, полковнику С.Караушу; командиру в/ч А0739 Міністерства оборони України, майору О.Горбатову та військовому комісару, підполковнику О.Балабусі.
Під час свята поважна комісія у складі міського голови та військових оцінювала учасників конкурсу на кращий козацький курінь та куліш. За перемогу змагалися команди загальноосвітніх, дошкільних і позашкільних навчальних закладів. За результатами конкурсу усі учасники були нагороджені дипломами.
На фестивалі козацької слави панувала радісна, доброзичлива атмосфера та колорит справжнього українського народного свята.
Присутніх пригощали справжнім козацьким кулішем та різноманітними національними стравами.
Крім того, під час заходу рятувальники провели показ бойової техніки та акцію «Запобігти! Врятувати! Зберегти!».
Народні аматорські колективи міста подарували присутнім яскраві номери та гарний настрій.