Новини »

У Звенигородці перепоховали воїна Другої світової війни

14.02.2020, 12:50

14 лютого на Братській могилі у селі Звенигородці відбулося перепоховання воїна Другої світової війни, який загинув у 1941 році.
Його тіло знайшло історико-патріотичне об’єднання «Пошук» у жовтні 2019 року в місцях боїв на Житомирщині.
Ідентифікувати нашого земляка вдалося за допомогою так званого «посмертного медальйона», в якому були записані дані героя.
Це Глінченко Дмитро Григорович, який народився 1921 року в селі Звенигородці. До лав Червоної армії він пішов у 18 років, проходив службу сапером інженерного підрозділу. З перших днів війни брав участь у бойових діях проти загарбників, у віці 20 років загинув на фронті. У Звенигородці сьогодні проживають родичі воїна, які після 78 років знайшли безвісти зниклого родича.
Провести в останню путь і віддати шану воїну, який захищав рідну землю, прийшли міський голова С.Цапюк; секретар Звенигородської сільської ради Л.Юзленко; заступник командира в/ч 2269, полковник Ю.Криндач; командир окремого загону спецпризначення центрального територіального управління Національної Гвардії України, підполковник І.Реут; військовий комісар, підполковник О.Балабуха; військослужбовці; Архієпископ Олександрійський і Світловодський Боголєп; земляки загиблого, жителі Звенигородки.
Двоюрідна сестра Валентина і племінник Василь висловили вдячність за те, що вдалося знайти і перепоховати їхнього родича.
Після мітингу-реквієму пройшла поминальна панахида за загиблим героєм та перепоховання тіла на Братській могилі.