Новини »

Усі підприємці повинні працювати в правовому полі

12.09.2019, 15:38

На засіданні виконавчого комітету 12 вересня міський голова С.Цапюк зупинився на питанні легалізації підприємницької діяльності.
Степан Кирилович нагадав, що усім власникам бізнесу був наданий термін до кінця 2018 року, аби увійти у правове поле. Із травня розпочалося планове обстеження суб’єктів господарювання щодо дотримання ними чинного законодавства.
Частина підприємців працюють прозоро і сплачують податки. За результатами обстеження Покровського ринку і ТЦ «Гірник» усі документи на оренду приміщень відповідають законодавству і зауважень до роботи підприємців немає.
Проте є такі, що намагаються обходити закони і не платити податки належним чином. Це стосується об’єктів торгівлі по вул. Ярмарковій №44. Шість співвласників будівлі не оформили документи на право користування земельними ділянками. Внаслідок цього міський бюджет недоотримав 168 тис.грн. Відповідну претензію було направлено підприємцям для добровільної сплати збитків. В іншому випадку буде застосована процедура судових розглядів.
У результаті заходів з легалізації підприємницької діяльності лише за перше півріччя цього року до бюджету міста вдалося залучити більше 2 млн грн. Також значно зросли надходження по сплаті за землю: у 2010 році вони складали 5,7 млн грн, цього року очікується близько 25 млн грн.
Степан Кирилович зауважив, що відповідні обстеження будуть проводитись і надалі та закликав усіх підприємців, що працюють в Олександрії, сплачувати податки, незалежно від того, які у них прізвища і родинні зв’язки із депутатами.