Новини »

В Олександрії активно працює Асоціація «Сталі та розумні міста України»

22.03.2018, 16:40

22 березня в Олександрії відбулося засідання Асоціації «Сталі та розумні міста України».
Для обміну напрацюваннями із впровадження інноваційних технологій та передових практик приїхали члени Асоціації з міст Кременчука, Світловодська, Шостки та гості із с.Соколівки Кіровоградського району.
На початку Президент Асоціації, міський голова С.Цапюк привітав учасників засідання та вручив присутнім сертифікати про членство в Асоціації.
Степан Кирилович зазначив, що для вдалого втілення проектів з перетворення громад у «розумні міста» під час затвердження Стратегії Сталого розвитку м. Олександрії до 2030 року експертами ООН було рекомендовано створити Асоціацію «Сталі та розумні міста України». Супутником для Олександрії визначено іспанське місто Сант-Кугат. Як зазначив міський голова, бюджети цих двох громад неспівмірні, але у передового європейського міста можна перейняти багато корисних напрацювань. Сьогодні в Україні триває децентралізація, органам місцевого самоврядування держава передає додаткові повноваження, не підкріплені фінансуванням. Незважаючи на ці труднощі, Олександрія успішно реалізовує ряд програм і має належну базу для втілення реформ у галузі освіти і медицини.
На засіданні учасники першим обговорили питання Нової української школи. Олександрійці поділилися власним досвідом у розвитку сучасної освіти. Наше місто уже багато років поспіль займає першість в області за якістю надання освітніх послуг. Заклади мають статус юридичних осіб і самостійно здійснюють фінансову та господарську діяльність. Враховуючи якість освіти і кількість учнів у закладах, у місті визначено базові школи, які забезпечені належною матеріально-технічною базою. Це дало можливість підвищити їх конкурентоспроможність та бажання батьків віддати своїх дітей на навчання до цих шкіл. Олександрійський ЗНЗ №15 бере участь у Всеукраїнському пілотному проекті «Нова українська школа», який з наступного навчального року почне діяти в усіх навчальних закладах країни. Вчителі закладу не лише успішно втілюють проект, але й уже є тренерами і провели навчання 150 педагогів області. У кінці березня планується здійснити підготовку вчителів початкових класів із м.Знам’янки. Представники Шостки також поділилися досвідом впровадження нового стандарту освіти.
Присутні активно обговорили питання створення і розвитку індустріальних парків. В Олександрії відпрацьовано перший етап: виділено земельну ділянку і присвоєно їй кадастровий номер, затверджено концепцію розвитку та направлено її Мінекономрозвитку для затвердження і включення до Реєстру індустріальних парків України. Наступними кроками є облаштування інженерно-транспортної інфраструктури та залучення інвесторів. У свою чергу, представник Шостки, у якій з 2014 року вдало введено в дію і працює індустріальний парк «Свема», розповів про підприємства, які функціонують на його території. Наразі триває пошук інвесторів для відкриття нових підприємств. Представник КП «Кременчук Інвест» П.Бедрацький поділився теоретичними знаннями з даного питання, дав рекомендації для успішного розвитку індустріальних парків, а також ознайомив присутніх зі шляхами втілення проектів спільно з Європейським інвестиційним банком.
Олександрійські фахівці також поділилися з гостями досвідом реалізації програм у рамках довгострокової стратегії: оптимізації системи теплозабезпечення міста; енергозбереження і модернізації вуличного освітлення та «Безпечне місто».
Делегація Соколівської сільської ради ознайомилася з роботою Центру надання адміністративних послуг м.Олександрії, перейняла досвід з питань видачі закордонних паспортів та ID-карток, впровадження електронної черги та організації надання послуги реєстрації місця проживання.
За результатами зустрічі присутні домовилися проводити засідання щокварталу; наступна зустріч за запрошенням гостей відбудеться в м.Кременчуці.