Депутати вирішують »

В Олександрії планується капітальний ремонт вулиць Козацький шлях та Знам’янської

24.04.2019, 11:40

24 квітня відбулися 64-та і 65-та позачергові сесії Олександрійської міської ради VII скликання для вирішення невідкладних питань життєдіяльності міста.
Першим рішенням на 64-й сесії скориговано міський бюджет на 2019 рік. Збільшено доходи і видатки на суму 6,6 млн грн за рахунок перевиконання бюджету міста на 5 млн грн і надходження 1,6 млн грн освітньої субвенції. Також здійснено внутрішній перерозподіл коштів між головними розпорядниками.
Освітня субвенція направлена на впровадження заходів Нової української школи: придбання меблів для першокласників, комп’ютерної техніки та дидактичних матеріалів.
Кошти від перевиконання міського бюджету та внутрішнього перерозподілу видатків спрямовано на вирішення нагальних питань у різних галузях, у тому числі, на пільгові перевезення та ремонти у школах і дитячих садочках.
На сферу охорони здоров’я виділено 1,4 млн грн, у тому числі, на комп’ютеризацію вторинної ланки, придбання дефібрилятора, комплекти для коронарографії, ремонт медичного обладнання тощо.
Кошти також розподілено на ремонт доріг, модернізацію вуличного освітлення, благоустрій місць відпочинку городян тощо.
Другим питанням міська рада вирішила внести ділянку по пров.Бориса Йогансона до переліку земель для продажу на аукціоні.
Після цього розпочалася 65-та сесія міської ради. Міський голова С.Цапюк повідомив, що держава виділяє кошти на капітальний ремонт вул. Козацький шлях та вул. Знам’янської (від вул. Першотравневої до вул. Героїв Сталінграду). Замовником робіт буде державне підприємство «Агентство місцевих автомобільних доріг», створене при обласній державній адміністрації. Депутати прийняли відповідне рішення, аби у найкоротші терміни було проведено тендер та здійснено ремонт доріг.
Також депутати затвердили структуру управління освіти, молоді та спорту міської ради, привівши її у відповідність до штатного розпису та фактичної кількості посад.
На завершення сесій Степан Кирилович торкнувся питання утримання закладів освіти, що фінансуються з державного бюджету. С.Цапюк зазначив, що наближається період літніх відпусток вчителів, тож перед владою міста стоїть завдання вчасно та у повному обсязі виплатити заробітну плату, відпускні та оздоровчі. На жаль, держава фінансує освіту пропорційно кожного місяця і не планує перерозподіляти ліміти з інших місяців на літній період. Але органи місцевого самоврядування врегульовують відповідне питання. Степан Кирилович також повідомив, що управління Східного офісу держаудитслужби у Кіровоградській області після перевірки закладів освіти вказало на неефективне використання коштів: у деяких закладах є перевитрати на одного учня за рахунок низької наповнюваності у класах; не вжиті заходи щодо оптимізації мережі загальноосвітніх навчальних закладів. Для виконання даних приписів у місті треба закрити Звенигородську, Марто-Іванівську школи, ЗНЗ №7 та школу мистецтв при гімназії ім. Т.Шевченка, а по інших навчальних закладах провести заходи щодо оптимізації мережі. При цьому на поточний рік недостатність державних коштів становить 8,7 млн грн. Рік буде складним і поки що не спрогнозованим у зв’язку з перевиборами Президента України. На допомогу держави розраховувати не доводиться. Тому перед міською владою стоїть завдання використати усі можливі резерви та здійснити оптимізацію таким чином, щоб забезпечити заробітною платою до кінця року усіх педагогів і при цьому не втратити якість освіти, яка в Олександрії знаходиться на високому рівні.