Депутати вирішують »

В Олександрії планується запровадити громадський бюджет

22.05.2018, 13:27

22 травня відбулася 46-та сесія Олександрійської міської ради VII скликання.
На початку депутати оголосили свої запити та звернення.
Сесія затвердила звіт про виконання міського бюджету за І квартал 2018 року. Головний кошторис міста в цілому виконано на 102%, у тому числі, загальний фонд на 101,8%, спеціальний – на 110,8%.
Внесено зміни до бюджету на поточний рік: збільшено доходи і видатки на суму 2,4 млн грн за рахунок надходження 2,2 млн грн державної субвенції на впровадження Нової української школи, перевиконання річного плану по спеціальному фонду на 219 тис.грн, а також проведено внутрішній перерозподіл коштів. Субвенцію спрямовано за цільовим призначенням та виділено 902 тис.грн з міського бюджету на співфінансування впровадження нового стандарту освіти.
Присутні затвердили звіт про виконання Програми економічного і соціального розвитку Олександрії за 2017 рік.
З метою відкритості, прозорості влади і залучення громадськості до процесу управління містом в Олександрії планується запровадити громадський бюджет. Тому на сесію було внесено питання про створення робочої групи з питань розробки та впровадження основних положень і принципів громадського бюджету, яке викликало активне обговорення серед депутатів. У результаті прийнято рішення про утворення такої групи, до складу якої буде залучено представників громадських організацій, голів квартальних комітетів, ОСББ, працівників міської ради, депутатів. Громадський бюджет є частиною міського бюджету, який громада у співпраці з владою зможе використовувати на реалізацію проектів, потрібних для жителів того чи іншого мікрорайону.
На виконання нового законодавства, яким передбачено, що діти з особливими освітніми потребами мають навчатися у звичайних школах, депутати прийняли рішення про припинення діяльності Спеціального загальноосвітнього навчального закладу І-ІІст. ім.М.Олефіренка шляхом його приєднання до ЗНЗ І-ІІІст. №2 ім.М.Горького. Сьогодні на освіту цих дітей державою виділяються кошти. Як зазначив міський голова С.Цапюк, наступний навчальний рік учні 4 школи перебуватимуть у своєму приміщенні. За цей час планується створити належні умови для дітей на базі ЗНЗ №2, після чого класи разом з вчителями будуть переведені до звичайної школи.
Враховуючи впровадження медичної реформи та на виконання вимог Міністерства охорони здоров’я України депутати прийняли рішення схвалити реорганізацію комунального закладу «Центр первинної медико-санітарної допомоги м.Олександрії» шляхом перетворення в комунальне некомерційне підприємство. Це дасть можливість Національній службі здоров’я фінансувати відповідні заклади на заробітну плату лікарям та оновлення матеріально-технічної бази.
У зв’язку з кадровими змінами оновлено склад комісії з питань топоніміки, охорони культурної спадщини та місцевої символіки.
Під час сесії було розглянуто ряд земельних та архітектурних питань. Присутні затвердили детальний план території парку ім. Т.Шевченка, прийняли рішення про надання земельних ділянок в оренду тощо.
Також на сесії затверджено звіт про роботу інспекторів у сфері самоврядного контролю за використанням та охороною земель за ІІ півріччя 2017 року. За відповідний період інспекторами було перевірено 67 ділянок, після чого було визначено збитки по землекористувачах, які не сплачували за землю та уникали укладання договорів оренди. Зараз ведеться судово-претензійна робота по стягненню збитків.