Новини »

В Олександрії створено 5 тисяч нових робочих місць

08.07.2020, 13:41

Одним із важливих аспектів, що впливає на розвиток економіки міста і сплату податків, є створення нових робочих місць.
Із 2015 по 2020 роки в Олександрії створено 5 тисяч нових робочих місць. Лідерами є підприємства: ТОВ «Юнайтед Девелопмент»; ТОВ «Агродар ЛТД»; ТОВ «Катеринославські меблеві майстерні»; ТОВ «Олександрійська ливарна компанія»; ТОВ «Лізава» і ТОВ «Укрнасоссервіс».
На жаль, на підприємствах міста зберігається низький рівень заробітних плат, що пов’язано з тіньовою зайнятістю населення і виплатою зарплат у конвертах. По Олександрії у промисловості середня зарплата складає 6,3 тис. грн, по області – 9,3 тис.грн, по Україні – 11,8 тис.грн.
Це питання знаходиться на контролі міської влади, податкової інспекції, управління Держпраці, пенсійного фонду та інших контролюючих органів. В Олександрії працює робоча група, що здійснює контроль за легалізацією трудових відносин і заплат, сплатою податків, недопущенням підприємницької діяльності без реєстрації та за обліком зайнятості населення.
Загалом, у місті зареєстровано 87 тисяч олександрійців, із яких працездатного населення – більше 58 тисяч осіб. Зайнятих і працюючих – 33 тисячі людей. У тому числі, у промисловості, середньому бізнесі та бюджетній сфері задіяно понад 12 тисяч чоловік; малий бізнес разом із найманими працівниками охоплює 6 тисяч осіб. Близько 1 тисячі – військовослужбовці; на обліку у центрі зайнятості перебуває 4505 жителів міста.
Слід зазначити, що в Олександрії рівень безробіття значно нижчий, ніж по Україні та Кіровоградській області. Якщо в нашій державі цей показник становить 8,5%, в області – 11%, то у місті – лише 7,8%.
Про працевлаштування інших 25 тисяч олександрійців невідомо. Ймовірно, що частина з них виїхала за кордон або працює нелегально.
Сьогодні на підприємствах затребуваними залишаються професії зварювальників, станочників, токарів, фрезерувальників, розточників, електрослюсарів та слюсарів механозбірки.