Влада пообіцяла і зробила »

В Олександрії відкрито катетеризаційну лабораторію для обстеження судин

07.02.2019, 12:06

У терапевтичному відділенні Міської лікарні №1 завершилося облаштування катетеризаційної лабораторії для обстеження судин.
7 лютого міський голова С.Цапюк разом з головою Кіровоградської облдержадміністрації С.Кузьменком оглянули сучасний кабінет з інноваційним обладнанням та ознайомилися з його функціональним призначенням. Також на зустрічі були присутні профільний заступник міського голови Л.Сосна, секретар міської ради О.Богоявленська, головний лікар обласного кардіодиспансеру Г.Сухомлин, головний лікар Міської лікарні №1 В.Приходько та завідуючі відділень.
На придбання ангіографа, операційного стола та ремонт приміщення було витрачено 13,2 млн грн. З державного бюджету виділено 5,2 млн грн, з обласного – 7,3 млн грн. Капітальний ремонт приміщення здійснено за рахунок міського бюджету.
Катетеризаційну лабораторію відкрито на базі терапевтичного відділення, оскільки тут із 60 ліжко-місць 25 – кардіологічного спрямування і працюють лікарі-кардіологи. У відділенні функціонує палата інтенсивної терапії на 6 ліжок, де постійно чергує медичний персонал. Також на І-му поверсі лікарні знаходиться відділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії.
У лабораторії буде здійснюватися рентгенографія судин. Робота ангіографа дасть можливість на високому рівні під рентгенівським контролем здійснювати дослідження всіх органів і систем організму, а також рентгенохірургічних втручань при наданні невідкладної медичної допомоги пацієнтам із серцево-судинними хворобами.
Відповідні процедури виконуватимуть лікар-хірург О.Мельник, який проходить навчання при Інституті серця у м.Києві, медсестра операційна і медсестра за спеціальністю анестезіології.
Сьогодні проблема серцево-судинних захворювань стоїть досить гостро. За рік у стаціонарі терапевтичного відділення МЛ №1 близько 140 хворих лікуються від гострого інфаркту міокарда, біля 150 – від нестабільної стенокардії.
Медична допомога у катетеризаційній лабораторії надаватиметься у межах Олександрійського госпітального округу хворим з м.Олександрії, Олександрійського, Петрівського, Онуфріївського районів, м.Світловодська та Світловодського району.