Новини »

Відкрито пам’ятну дошку герою АТО Сергію Кравченку

27.05.2015, 16:44

27 травня олександрійці вшанували пам’ять нашого земляка, який рік тому загинув в зоні проведення АТО. На фасаді ЗНЗ I-III ступенів №2 ім.Горького було відкрито мемореальну дошку капітану Національної гвардії України Кравченку Сергію Миколайовичу. Нагадаємо, 29 травня 2014 року поблизу міста Слав’янська Донецької області, в районі проведення антитерористичної операції, після розвантаження та проведення ротації особового складу на п’ятому блок-посту гелікоптер МІ-8 Національної гвардії України, повертаючись у зворотному напрямку, попав під обстріл та був підбитий. Екіпаж до останньої хвилини намагався врятувати бойову машину та людей які знаходились на борту, але завдані ушкодження не дали можливості на порятунок. Загинуло 12 військовослужбовців, серед них 2 олександрійця – старший бортовий технік–інструктор вертолітної ескадрильї військової частини 2269 Національної гвардії України, капітан Кравченко Сергій Миколайович та заступник командира з льотної підготовки військової частини 2269 Національної гвардії України, полковник Бульдович Сергій Іванович.
Сергій Кравченко народився 16 березня 1975 року. У 1992 році закінчив середню школу №2 імені М.Горького, після чого присвятив своє життя навчанню та службі у Військово-Повітряних Силах України. У церемонії відкриття пам’ятної дошки взяли участь військовослужбовці в/ч 2269, представники міської влади, учнівський та педагогічний колективи ЗНЗ I-III ступенів №2 ім.Горького, колишні однокласники героя, представники громадськості.
Міський голова Степан Цапюк, виступаючи перед присутніми, зазначив, що загибель Сергія – це трагедія не лише для його рідних і близьких, це спільне горе для усіх нас, адже Олександрія втратила справжнього патріота, вірного сина своєї Вітчизни. Меморіальна дошка герою буде нагадуваням нинішньому і прийдешнім поколінням, якою дорогою ціною дістається нашій державі незалежність і демократія. Степан Кирилович подякував матері Сергія Кравченка за те, що виховала справжнього чоловіка, зразкового сім’янина, людину честі і відваги. Олександрійці навічно збережуть пам’ять про нього у своїх серцях і душах. У свою чергу, Раїса Миколаївна подякувала міському голові за турботу і допомогу родині, адже у загиблого військовослужбовця залишились дружина і двоє синів.
Щирими словами згадали Сергія директор школи Любов Вотінцева, класний керівник Олена Гадяцька та однополчанин, підполковник Станіслав Козенко.
Міський голова разом з мамою героя Раїсою Миколаївною відкрили пам’ятну дошку, після чого усі присутні поклали до неї квіти та вшанували пам’ять Сергія Кравченка хвилиною мовчання.