Новини »

Власники недобудов повинні дбати про безпеку своїх об’єктів

22.03.2019, 13:58

22 березня міський голова С.Цапюк провів робочу нараду з питань утримання об’єктів незавершеного будівництва, які знаходяться на території Олександрії.
На нараді були присутні представники Національної і муніципальної поліцій, власники будівель, фахівці відділу державного архітектурно-будівельного контролю та виконавчих органів міської ради.
Окремо було розглянуто питання стосовно нещасного випадку, який нещодавно стався на недобудові по вул. Сидоренка №2. Власником будівлі із 2017 року є Розумович О.А. Ділянку, на якій знаходиться об’єкт, орендує ТОВ «Стандарт».
Як повідомив представник Нацполіції, сьогодні тривають слідчі дії з даного випадку. Рішення буде прийняте після того, як надійдуть результати усіх експертиз.
Л.Пономаренко, голова об’єднання співвласників будинку, що знаходиться поряд з недобудовою, зазначила, що цей об’єкт є проблемним уже багато років. Через підвал І під’їзду проходять комунікації до житлового будинку, невідомі особи постійно пробивають закладені двері у підвал, зривають решітки на вікнах першого поверху і проникають всередину. Жителі багатоповерхівки власними силами прибирають стихійні смітники, які створюють мешканці приватного сектору біля незавершеного будівництва.
Відповідний об’єкт є приватною власністю і міська влада не має прямих засобів впливу на його власника. Незважаючи на це, С.Цапюк доручив виконавчим органам розробити рекомендації та надіслати господарю листи щодо створення протягом 2-х тижнів безпечних умов на об’єкті. Міський голова звернувся з проханням до голови ОСББ тримати на контролі виконання власником наданих рекомендацій та інформувати про це міську владу.
На нараді було розглянуто питання про утримання недобудови біля колишнього ПТУ №7 по вул. Нагорній№104. Даний об’єкт у 2005 році училище продало підприємцю А.Сибірцеву. Умовами договору між адміністрацією навчального закладу і власником передбачено, що конструкції повинні бути розібрані, а державна земля під ними звільнена від залишків будівництва. Незважаючи на неодноразові звернення, зобов’язання не виконані, а об’єкт залишається небезпечним. Міський голова рекомендував директору профліцею звернутися з позовом до суду для прийняття рішення про примусовий демонтаж будівлі та запропонував юридичну допомогу в оформленні документу.
Щодо недобудови, яка знаходиться по вул. Героїв Сталінграду№31А, начальник управління приватизації, оренди майна і землі О.Купченко поінформував, що будівництво здійснювалося під житловий кооператив. Власників та членів кооперативу розшукати не вдалося, тож порушена та кілька років триває процедура прийняття даного об’єкта у власність територіальної громади і доходить до стадії завершення. Після цього буде вирішуватись питання відчуження об’єкта для отримання житла воїнами АТО.
На нараді йшлося й про гуртожитки, які знаходяться біля аграрного коледжу і є власністю Міністерства освіти і науки України. Багато років поспіль міська влада звертається до Міністерства та керівництва Білоцерківського аграрного університету з пропозицією передати ці об’єкти у власність громади для проведення реконструкції під соціальне житло. Проте усі листи залишаються без позитивної відповіді.
Учасники наради обговорили питання й стосовно інших занедбаних будівель. Муніципальній поліції доручено тримати об’єкти на контролі для усунення власниками недоліків, вказаних у приписах.