Новини »

Як працюють інвестиції в Олександрії

22.01.2014, 14:16

Обсяги капітальних інвестицій по м.Олександрія у 2013 році на рівні 81млн. грн.
Одним із вагомих джерел фінансування є власні кошти підприємств і організацій, за рахунок яких освоєно 79,1% усіх капіталовкладень.
Лідерами серед промислових підприємств по капіталовкладеннях є: ТОВ«Катеринославські меблеві майстерні», ПП«Колега», ПП«КСІМ», ТОВ«Олександрійська ливарна компанія» та інші підприємства.
По інвестиційних проектах, які включені до Програми «Центральний регіон – 2015», отримані наступні результати: 2011 рік – при плані 4,7млн. грн., виконано 3,3млн.грн; 2012 рік – при плані 5,1млн. грн., виконано 3,4млн. грн.
За 2011-2013р.р. виконано 20 проектів на 260,5млн. грн.
Найактивніші інвестори: ВК ПАТ«Оболонь» – 71000,0тис. грн, «Олександрійська дистанція колії №11» – 52243тис. грн, ТОВ«Катеринославські меблеві майстерні» – 22312тис. грн за період 2011-2012 рр., ПАТ НВО«Етал» – 10735тис. грн, ТОВ ВКК«Асторія» – 2612,0тис. грн, ТОВ«Олександрійська зернова компанія» – 2964,0тис. грн, ТОВ«Олександрійська ливарна компанія» – 2500,0тис. грн.
Підрозділом «Олександрійська дистанція колії №11», додатково до плану, по проекту «Вдосконалення і розвиток станційної техніки» виконувалися роботи на суму 46689тис. грн.
Найбільш значимі для розвитку міста інвестиційні проекти: «Оновлення автобусного парку приватними підприємцями міста», «ТОВ«Катеринославські меблеві майстерні» – Технічне переоснащення», «ТОВ«Катеринославські меблеві майстерні» – Будівництво цеху з виробництва матраців», «Ремонт басейну, ТОВ«Медіа-Арсенал», «ВК ЗАТ«Оболонь» – Лінія з виробництва тари із пластмас (преформ).
Одним з інноваційних проектів стало запровадження безкоштовного доступу до мережі Інтернет за допомогою технології Wi-Fi. Доступ у всесвітню мережу матимуть найпопулярніші місця відпочинку. Нині реалізовано перший етап проекту на Європейській площі.
Міська лікарня №1, що взяла участь в конкурсі проектів екологічних інвестицій Кіотського протоколу, провела утеплення фасаду головного корпусу та акушерського відділення, заміну вікон. Ліцей інформаційних технологій прийняв участь в конкурсі «Національний проект «Відкритий світ». ЛІТ отримав новітні ноутбуки та нетбуки, електронні книжки, проектори, мультимедійні дошки, персональні комп’ютери вчителя. Для покращення навчального процесу з окремих дисциплін заклад отримав цифрові лабораторії з фізики, біології та хімії.
По державній програмі «Бібліоміст», в числі переможців Олександрійська централізована бібліотечна система. Вже оформлено будівлю Олександрійської дитячої бібліотеки ім.Гагаріна 3-D малюнком, по мірі надходження наступних траншів планується використати інформаційні технології: демонструвати створені відеоролики на великому LED-екрані у фойє дитячої бібліотеки, а також на місцевих телевізійних каналах, брати участь у різноманітних онлайн-заходах за допомогою дитячого інтернет-центру бібліотеки, проводити конкурси комп’ютерної графіки та анімації в ході реалізації проекту, забезпечити використання безкоштовного WI-FI доступу в приміщенні бібліотеки.
Протягом 2013 року розроблено 3 бізнес-плани: «Реконструкція котельні №35 по вул.Карла Лібкнехта, 35 в м.Олександрія», «Реконструкція котельні №3 по вул.Шевченка, 61а в м.Олександрія» та «Децентралізація системи теплопостачання міста Олександрії». Відповідні проекти направлено на розгляд до Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля для фінансування за рахунок коштів Фонду. КП«Теплокомуненерго» Олександрійської міської ради разом з Північною екологічною фінансовою корпорацією (НЕФКО) готує до реалізації інвестиційний проект в рамках програми «ДемоУкраїнаDН» «Реконструкція ЦТП 118 під газову котельню» з установкою високоефективного енергозберігаючого обладнання, малою когенераційною установкою для власних потреб, заміною всіх теплових мереж на передізольовані труби від нової котельні.
На кінець 2013 року маємо 4800,0тис. дол. США іноземних інвестицій з темпом росту 123,1%. Іноземні інвестиції формуються за рахунок дольової участі іноземного інвестора в статутному фонді спільного підприємства.
Ріст прямих іноземних інвестицій забезпечені завдяки участі у статутному капіталі іноземних інвестицій таких підприємств: ТОВ ТД«Укрнасоссервіс», ПП«Майстерня своєї справи», ТОВ«Катеринославські меблеві майстерні», ТОВ«Ерміс ЛТД».
Проведено запуск котельної на альтернативних носіях для теплопостачання ТОВ«Катеринославські меблеві майстерні», створено нові робочі місця.