Інформація для олександрійців »

ІНФОРМАЦІЯ про стан травматизму невиробничого характеру у місті Олександрія за перше півріччя 2019 року

17.07.2019

Однією з найважливіших проблем на сьогоднішній день залишається великий рівень випадків невиробничого та побутового травматизму.
Постійно здійснюється аналіз стану і дослідження причин травматизму невиробничого характеру у місті, встановлюються джерела виникнення небезпечних для здоров’я людей факторів.
За перше півріччя 2019 рік у місті всього зареєстровано 3989 травм проти 4115 за аналогічний період 2018 року, тобто на 126 травм, або на 3,1 % менше, у тому числі серед дітей – 1135 проти 1100 за аналогічний період минулого року на 35 травм, або 3,2 % більше.
Перше місце по кількості травм, як і в першому півріччі минулого року, займають випадкові падіння потерпілих – 1769 (44,3 %) нещасних випадків проти -2180 (52,9 %), в тому числі дітей віком до 14 років – 504, порівняно з відповідним періодом серед дітей зменшення на 43 випадки.
На другому місці по кількості травм випадкова дія неживих механічних сил до яких входять ( удар кинутим, випущеним або падаючим предметом; удар об спортивне обладнання або спортивним обладнанням; удар іншим предметом або об інший предмет; контакт з підйомними та передатними механізмами, не класифікований в інших рубриках; контакт з гострим склом; контакт з ножем, шпагою або кинджалом; контакт з ручним інструментом без силового двигуна; контакт з газонокосаркою з силовим двигуном; контакт з іншими ручними інструментами та побутовою технікою, які оснащені силовим двигуном; контакт з сільськогосподарськими машинами; постріл з особистої вогнепальної зброї, постріл із гвинтівки, дробовика та великокаліберної вогнепальної зброї; постріл з інших та неуточнених видів вогнепальної зброї, вибух та розрив газового балона, вихлоп запалу для феєрверка; попадання стороннього тіла в око чи інший природний отвір, проникання стороннього тіла або предмета крізь шкіру) – 1234 (30,9 %) нещасних випадки, з них діти віком до 14 років – 404, зменшення на 61 випадок серед дорослих, а дітей – збільшення на 13 випадків.
Третє місце по кількості травм займає вплив живих механічних сил до яких входять (поштовх, удар ногою, скручування, збивання з ніг чи дряпання, спричинені іншою особою; удар об іншу особу (зіткнення), роздавлення; поштовх чи затоптування натовпом, що охоплений панікою; укус пацюка; укус або удар, спричинений собакою; укус або удар, спричинені іншими ссавцями; контакт з морською твариною; укус або ужалення неотруйною комахою або іншими неотруйними членистоногими; укус або роздавлення, спричинене іншими рептиліями; контакт з рослинними шпичаками, колючками та гострим листям – 248 (6,2 %) нещасних випадків , дітей віком до 14 років – 81, зменшення на 23 випадки серед дорослих та зменшення на 10 випадків серед дітей.
Травми пов’язані з метою вбивства чи нанесення ушкодження здоров’я – 208 (5,2 %) нещасних випадків, дітей віком до 14 років – 20, збільшення на 66 випадків серед дорослих та збільшення на 9 випадків серед дітей.
Нещасні випадки, спричинені жаром та гарячими речовинами (предметами) – 59 (1,5%), з них діти віком до 14 років –18. Загальна кількість зменшилась на 11 випадки серед дорослих, та збільшення на 4 випадки серед дітей.
Відбулося збільшення травм, пов’язаних з транспортом – 378 (9,5 %) нещасних випадки, проти – 69 на 309 збільшення за аналогічний період.
При зменшенні загального показника травматизму серед населення міста, зменшилась кількість загиблих громадян від травм невиробничого характеру, 31 проти 36 за минулий період.
4 – громадянина міста загинули від випадкового отруєння та дії отруйних речовин, 3 – з навмисного самоушкодження, 5 – через ушкодження з невизначеними намірами, 5 – напад з метою вбивства чи нанесення ушкодження здоров’я, 5 чоловік – загинули внаслідок дорожньо-транспортних пригод, 2 – падіння, 3 – випадкові утоплення та занурення у воду, 2 – інші нещасні випадки із загрозою дихання, 1 – нещасний випадок спричинений дією диму, вогню та полум’ям, 1– нещасний випадок пов’язаний з дією природних факторів.
Аналіз стану невиробничого травматизму показує, що основними причинами є:
– необережність мешканців міста, які пошкоджують своє здоров’я;
– порушення правил дорожнього руху, як водіїв так і пішоходів;
– вживання продуктів та алкогольних напоїв, які не відповідають санітарним нормам та якості.
З метою забезпечення реалізації державної політики у галузі охорони життя і здоров’я людей та профілактики травматизму невиробничого характеру на території міста розпорядженням міського голови від 28.05.2019 року № р-76-з затверджено “Міський план першочергових заходів з профілактики травматизму невиробничого характеру на 2019 – 2020 роки”, який знаходиться на постійному контролі.
В котрий нагадуємо бути особисто обережними:
– під час переміщення на вулицях міста, особливо в вечірній час;
– під час поїздок на власному та громадському транспорті;
– під час знаходження біля водоймищ;
– під час вживання продуктів харчування;
– під час виконання робіт в побуті.
Не залишайте дітей самих без догляду дорослих!
Тому ще раз застерігаємо та попереджаємо: люди бережіть своє життя і здоров’я та життя і здоров’я інших людей!