Новини »

Олександрія продовжує ділитись досвідом у сфері розбудови «розумних міст»

31.01.2019, 13:35

З 29 по 31 січня делегація з м.Олександрії на чолі з міським головою Степаном Цапюком на запрошення іноземних партнерів – організаторів заходу, брала участь у Конгресі «Бізнес для розумних міст». Це щорічна міжнародна конференція, яка об’єднує представників «розумних міст», лідерів регіонів, сприяє пошуку партнерів для розробки та реалізації проектів та послуг, сприяє обміну досвідом.
Вищезазначений захід проходив у м. Києві та зібрав понад 2000 учасників з багатьох країн Європи та світу. Метою участі олександрійської делегації у Конгресі було ознайомлення з досвідом впровадження державно-приватного партнерства іноземних країн та поділитись з учасниками заходу власними напрацюваннями.
З цією метою нашому місту було надано інформаційний майданчик, на якому було продемонстровано фільм про Олександрію, презентовано інформацію про економічний та соціальний розвиток.
В рамках третього дня роботи Конгресу під час конференції «Розумний уряд. Розумні люди» спікером виступив С. Цапюк як мер міста, яке перше в Україні прийняло стратегію сталого розвитку до 2030 року та успішно її реалізовує. Степан Кирилович зупинився на основних досягненнях Олександрії щодо реалізації Стратегії – втілення в життя програм «Безпечне місто», «Модернізація вуличного освітлення», «Енергозбереження у закладах бюджетної сфери». С. Цапюк ознайомив учасників Конгресу з конкретними прикладами реалізації проектів у рамках державно-приватного партнерства та поділився планами міста на майбутнє. В перспективі – реалізація проекту «Індустріальний парк «Олександрія», «Оптимізація системи теплопостачання м. Олександрія» (програма буде реалізована в рамках співробітництва між Олександрією та Європейським Інвестиційним Банком).
Такий широкомасштабний захід проводився на теренах України вперше. До цього часу честь приймати міжнародних гостей на Конгресі належала лише країнам Західної Європи.