Новини »

В Олександрії діє електронна система для видачі талонів на прийом до лікарів

21.10.2019, 13:45

В Олександрії заклади первинної допомоги (Комунальне підприємство «Центр Первинної медико-санітарної допомоги» КП «ЦПМСД») функціонують за новою системою. До складу підприємства входить 7 амбулаторій, в яких працюють 18 сімейних лікарів, 20 терапевтів і 14 педіатрів (дитяча лікарня).
Робоче місце кожного лікаря обладнане комп’ютером, багатофункціональним пристроєм з підключенням до мережі Інтернет, які придбані за кошти міського бюджету.
Слід наголосити, що Центр обслуговує тільки пацієнтів, які підписали декларацію з обраним ними лікарем. На сьогодні олександрійці уклали з лікарями 62515 декларацій (70% від усього зареєстрованого у місті населення). Громадяни, які не підписали Декларацію з лікарем, можуть розраховувати тільки на екстрену і невідкладну допомогу.
Із березня 2019 року працює електронна реєстратура, тобто графіки роботи лікарів введені в електронну систему, запроваджений електронний онлайн запис до лікаря. З квітня 2019 року виписуються електронні рецепти по програмі «Доступні ліки». На сьогодні виписано більше 26 тисяч електронних рецептів. Із вересня лікарі почали реєструвати звернення пацієнтів і їх оформлення в електронно-медичну карту пацієнта. У жовтні був проведений тендер та отримане медичне телекомунікаційне обладнання для віддалених амбулаторій № 5 та 6 (селища Пантаївка та Олександрійське).
Талони до лікарів можна отримати в реєстратурах, замовити через Інтернет або по телефону.
Сервіс «онлайн запис» функціонує за наступним принципом: громадянин отримує у свого лікаря «Код пацієнта», який потрібен для реєстрації в медичному порталі підприємства, через який здійснюється онлайн запис на прийом до свого лікаря. На сайті медичного порталу https://ol.medportal.ua/ після реєстрації переходимо до особистого кабінету пацієнта, у меню «Запис на прийом» буде відображатися лікар, з яким підписана декларація. Біля прізвища лікаря є кнопка «Записатися на прийом!», яка переносить на іншу сторінку, де необхідно вибрати тип звернення, дату і час відвідування лікаря, після чого необхідно натиснути кнопку «Підтвердити запис». Запис до лікаря виконано! Перед візитом потрібно звернутися до реєстратури, щоб роздрукувати реєстраційний талон та отримати амбулаторну картку.
Записатися на прийом також можна за телефонами: Центр первинної медико-санітарної допомоги – (095) 84 69 503 та 7 16 17; дитяча амбулаторія №7 – (096) 76 56 216.
Реєстратури Центру первинної медико-санітарної допомоги і дитячої міської лікарні підключені до єдиної інформаційної системи, за допомогою якої реєстратор бачить талони, що зарезервовані в електронному вигляді або за телефоном, та видає пацієнтам талони на вільний час до лікаря, з яким вони уклали Декларацію.
Для зручності пацієнтів у холі Центру первинної медико-санітарної допомоги (7-ми поверхова поліклініка, вул.Діброви, 77) та реєстратури амбулаторії №7 (Дитяча лікарня) встановлені монітори, де можна побачити графіки прийому лікарів, а також вільний час, на який можна записатися до лікаря, з яким укладена декларація.
У рамках урядової програми «Доступні ліки» цього року почалась видача електронних рецептів. За зверненням пацієнта лікар через Інтернет направляє рецепт до аптеки-учасника програми. Пацієнту необхідно прийти до аптеки, назвати код та одержати призначені ліки.