Новини »

Міський голова звернувся до керівників держави щодо врегулювання платіжок на газ

13.03.2020, 13:37

Після введення подвійних рахунків щодо оплати послуг за спожитий природний газ в Олександрії зросла соціальна напруга серед населення.
Тому міський голова С.Цапюк звернувся з офіційним листом до Прем’єр – міністра України
Д.Шмигаля, голови Верховної Ради України Д.Разумкова, голови НКРЕКП В.Тарасюка, депутата Верховної Ради О.Воронька щодо врегулювання відповідної проблеми на рівні держави. У листі йдеться:

«Олександрійська міська рада змушена звернутися до Вас з приводу змін у сфері надання послуг з газопостачання, що відбулися з 1 січня 2020 року та стосуються інтересів як мешканців м.Олександрія, так і споживачів даних послуг країни в цілому.
Відповідно до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 24.12.2019 було встановлено нові тарифи на доставку природного газу, а також змінено порядок оплати послуг з доставки газу. З січня 2020 року плату за доставку природного газу було вилучено з рахунків за газ, а споживачі даних послуг почали отримувати окремі рахунки: один безпосередньо за природний газ, а інший – за його розподіл.
У зв’язку з такими нововведеннями у сфері газопостачання до Олександрійської міської ради почали надходити численні звернення та нарікання від жителів м.Олександрія з приводу подвійних рахунків за послуги за спожитий природний газ.
Олександрійська міська рада також стурбована даним питанням, адже свого часу за сприяння міської ради та за рахунок коштів, виділених з міського бюджету, було побудовано тисячі кілометрів газопроводів на території Олександрії та селищ, підпорядкованих місту.
У подальшому вказані газопроводи були передані у підпорядкування ВАТ «Кіровоградгаз», яке упродовж багатьох років користувалося ними, одержуючи чималі прибутки.
Крім того, жителі міста самі брали участь у побудові газопроводів до своїх осель за свої власні кошти.
Однак, при передачі на баланс ВАТ «Кіровоградгаз» даних газопроводів жодної компенсації ані міський бюджет, ані споживачі не отримали.
До того ж, під час проведення оплати в банківських установах двох платіжних документів за газ споживачам м. Олександрія доводиться сплачувати подвійну комісію за банківські послуги, так як у відділенні Олександрійського управління з експлуатації газового господарства ВАТ «Кіровоградгаз» відсутні каси, в яких мешканці міста могли б здійснювати оплату послуг з газопостачання без комісії банків.
А тому у жителів нашого міста та виконавчого комітету Олександрійської міської ради постає логічне питання: чому споживачі повинні сплачувати ВАТ «Кіровоградгаз» за доставку до їх домівок природного газу, якщо газопроводи до цих помешкань були побудовані за їх власні кошти та кошти міського бюджету.
Крім того, прибутки, які протягом багатьох років за рахунок користування вказаними газопроводами отримувало ВАТ «Кіровоградгаз», взагалі мали б сприяти зменшенню тарифів на природний газ для населення з боку даного підприємства.
Враховуючи наведене вище, виконавчий комітет Олександрійської міської ради вважає запровадження НКРЕКП окремого рахунку за послугу з розподілу газу необґрунтованим, так як такі дії Національної комісії спрямовані лише на захист інтересів монополістів – надавачів зазначених послуг і зовсім не враховують права споживачів газопостачальних підприємств.
У зв’язку з цим та на підставі п. 2) ст. 116 Конституції України просимо Вас ініціювати розгляд питань:
1) про відміну діючого на сьогоднішній день порядку оплати послуг з газопостачання для населення, згідно з яким дана оплата передбачається здійснюватися за двома окремими рахунками: за спожитий природний газ та за його розподіл, та повернути оплату за спожитий газ за одним рахунком;
2) про розробку та передбачення в законодавстві норми, згідно з якою газопостачальні підприємства мають офіційно оприлюднювати щорічну звітність щодо фінансово-господарських показників своєї роботи та, у разі отримання ними прибутків, здійснювати перерахунок тарифів за природний газ для населення у сторону їх зменшення;
3) про проведення розрахунків для визначення обсягу коштів, інвестованих населенням країни та органами місцевого самоврядування у будівництво газопроводів, та врахування цих коштів з метою зниження діючого тарифу на природний газ для населення.
Про результат розгляду даного листа просимо Вас повідомити Олександрійську міську раду в установлений законодавством термін.»