Різне »

Субсидії. «Запитання – відповіді»

23.04.2015

Чи потрібно вказувати в декларації про доходи і витрати осіб, які звернулись за призначенням житлової субсидії дохід від страхових (регресних) коштів та виплат по інвалідності?
Так, у розділі ІІ спрощеної форми декларації заповнюються відомості про всі види доходів (заробітна плата, пенсія, допомога (крім її частини, виплата якої здійснюється одноразово, зокрема, при народженні дитини), стипендія, аліменти, грошове забезпечення, страхові виплати, виплати відповідно до договорів цивільно-правового характеру, доходи від підприємницької діяльності, здача майна в оренду, дохід від земельного паю, від продажу майна, сільськогосподарської продукції, дивіденди, проценти від депозитів, тощо) за весь попередній календарний рік.

Чи можливе призначення субсидії працюючій особі на понаднормову площу?
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2015 року №106 в окремих випадках виходячи з конкретних обставин, житлова субсидія може бути призначена тільки непрацездатним особам, які проживають самі, на понаднормову площу житла за рішенням комісії з питань призначення державних соціальних допомог та пільг, яка діє при міській раді. Відповідне рішення не переглядається до зміни обставин (зміна складу осіб, які зареєстровані, їх соціальний статус, джерело доходу, придбання майна, товарів або оплати послуг на суму, що перевищує 50 тисяч гривень).

Яка заробітна плата береться для нарахування субсидії?
Для призначення субсидії враховується заробітна плата без податку на доходи фізичних осіб за попередній календарний рік. За бажанням заявника житлова субсидія може бути призначена на підставі доходів за останні шість місяців за умови надання довідки про доходи до управління праці та соціального захисту населення.