QR Code
https://olexrada.gov.ua
phone_iphone

До уваги роботодавців: коригуємо заяви-розрахунки правильно

За інформацією головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області, щоб отримати фінансування «лікарняних» (для виплати у подальшому працівнику) роботодавець має подати до Пенсійного фонду України заяву-розрахунок з інформацією про нараховані застрахованій особі кошти. Але після того, як заяві-розрахунку страхувальника, яка подана в особистому кабінеті через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України, надано статус  «Оплачено», може з’явитись необхідність коригування заяви-розрахунку, тобто внесення до неї даних на збільшення або зменшення сум. Як сформувати та подати коригуючу заяву-розрахунок у кабінеті страхувальника на вебпорталі Пенсійного фонду України?

Варіанти коригування

Зміна суми: «Коригування збільшення» ‒ це отримання додаткового фінансування (дозамовлення) або «Коригування зменшення» ‒ повернення вже отриманих сум.

Зміна інших параметнрів (не суми):  «Коригування інших параметрів» ‒ виправлення інформації про застраховану особу, зміна кількості страхового стажу, зазначення пільги ліквідаторам аварії на ЧАЕС, реквізити «лікарняного», причину непрацездатності (для паперових листків непрацездатності) тощо.

Де сформувати коригуючу заяву-розрахунок?

Усі коригування відбуваються на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua) шляхом створення нової заяви-розрахунку з ознакою «коригуюча».

Алгоритм створення коригуючої заяви-розрахунку:

  1. При створенні коригуючих заяв-розрахунків страхувальнику потрібно підкріпити скановану копію листа, створеного в довільній формі, з детальним описом причини виникнення помилки.
  2. У листі вказати прізвище, ім’я, по батькові та ідентифікаційний код застрахованої особи, номер та період листка непрацездатності, за яким проводиться коригування, номер та дату заяви-розрахунку, яка коригується.
  3. Якщо тип коригування заяви-розрахунку «Коригування збільшення», то підкріплюється сканований лист з поясненням, якщо «Коригування зменшення» ‒ підкріплюється сканований лист з поясненням та сканована копія платіжного доручення про повернення коштів до Пенсійного фонду України.